• 2018-11-10

Uriah Heep na czterech koncertach w Polsce

Hard rockowa grupa Uriah Heep przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album Living The Dream. Brytyjczycy odwiedzą kolejno: Wrocław, Kraków, Warszawę oraz Gdańsk.

Uriah Heep (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uriah Heep (źródło: materiały prasowe organizatora)

Lady In Black, July Morning, Easy Livin, Gypsy, Return To Fantasy, The Wizard, Look At Yourself – to kilka rockowych i hardrockowych klasycznych piosenek, jakie stworzyła powstała w 1969 roku i działająca nieprzerwanie do dziś brytyjska grupa Uriah Heep. W pierwszej połowie lat 70. założona przez grającego w zespole do dziś gitarzystę Micka Boxa formacja, przeżywała swoje największe chwile i nagrała albumy, które dziś są pomnikami rocka i hard rocka. Wśród nich, chociażby Look At Yourself, Demons And Wizards, czy genialna koncertówka z 1973 roku.

Uriah Heep od początku słynęli z niesamowitych, żywiołowych i widowiskowych koncertów oraz umiejętności komponowania zarówno krótkich, melodyjnych piosenek, jak i bardziej rozbudowanych, ambitniejszych utworów. Stylistycznie byli blisko Deep Purple, czyli łączyli mocne rockowe i hardrockowe elementy z brzmieniem klawiszy, ale udało im się zdobyć swoją publiczność, co przełożyło się na wielkie sukcesy komercyjne, liczone w ponad 40 mln sprzedanych albumów oraz koncertach na wypełnionych po brzegi stadionach.

Trasa koncertowa:

19 lutego 2019 – Wrocław „A2”
20 lutego 2019 – Kraków „Studio”
21 lutego 2019 – Warszawa „Progresja”
22 lutego 2019 – Gdańsk „B90”

Uriah Heep
Od 19 do 22 lutego 2019 roku
Organizator: Knock Out Productions
Wrocław-Gdańsk

Dodaj komentarz