• 2018-11-10

Dave Matthews Band ponownie w Polsce

Dave Matthews Band po sukcesie koncertu w Trójmieście przed trzema laty, ponownie przyjedzie do Polski. Tym razem grupa wystąpi 25 marca w warszawskim Torwarze.

Dave Matthews Band (źródło: materiały prasowe)

Dave Matthews Band (źródło: materiały prasowe)

Dave Matthews Band na światowej scenie muzycznej funkcjonuje od 1991 roku. Grupa została założona przez urodzonego w RPA Dave`a Matthewsa i w ciągu kilku lat zrobiła prawdziwą furorę. Z małego zespołu koncertującego głównie w salach klubowych, stał się gigantem, który sprzedaje swoje płyty w milionach egzemplarzy i występuje dla tysięcy fanów. Muzyka amerykańskiej formacji to perfekcyjne połączenie rocka, jazzu, folku, funku oraz popu.

Dave Matthews Band sprzedał do tej pory ponad 24 miliony biletów na koncerty i 38 milionów płyt CD i DVD. Utwory takie jak: What Would You Say, Too Much, Everyday, American Baby, Funny The Way It Is na stałe zapisały się w amerykańskiej kulturze. Piosenka Crash Into Me zdobyła uznanie Hollywood i wykorzystana została w filmie Lady Bird, produkcji nominowanej pięciokrotnie do Oscara. Wraz z wydaniem w czerwcu tego roku Come Tomorrow, Dave Matthews Band stał się pierwszą w historii grupą, która zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard 200 aż siedmioma albumami studyjnymi.

Muzyczna uczta rozpocznie się 6 marca 2019 roku w Monachium. Następnie na mapie podróży mistrza i jego zespołu znajdą się: Dusseldorf, Paryż, Londyn, Amsterdam, Kopenhaga, Sztokholm, Oslo, Hamburg, Berlin. 25 marca zespół wystąpi w hali COS Torwar w Warszawie.

Dave Matthews Band
25 marca 2019 roku
Hala COS Torwar w Warszawie

Dodaj komentarz