Wystawa zbiorowa w Galerii Chwilowej

W piątek 9 listopada odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej w Galerii Chwilowej w Katowicach. Na wystawę składają się prace artystów-everymanów, sąsiadów, mieszkańców Katowic i okolic, którzy zdecydowali podzielić się swoją pasją i zaprezentować własną twórczość. Wystawa powstała z projektu autorstwa Honoraty Martin, która przez 2 tygodnie otworzyła przestrzeń galeryjną dla każdego, kto chciał podzielić się z artystką swoim dorobkiem i porozmawiać o twórczych inspiracjach.

Honorata Martin, wystawa zbiorowa w Galerii Chwilowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Honorata Martin, wystawa zbiorowa w Galerii Chwilowej (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wiele osób tworzy w zaciszu swojego mieszkania nie upubliczniając swoich dzieł. Czasem są to rysunki, obrazy, wyszywanki, hafty, piękne ciasta, szyte sukienki czy ręcznie robione meble. Ale też muzyka, piosenki, wiersze. Projekt realizowany przez Honoratę Martin jest wyjściem im na przeciw. Na wystawę składają się prace artystów-everymanów, naszych sąsiadów, mieszkańców Katowic i okolic, którzy zdecydowali się podzielić swoją pasją i zaprezentować swoją twórczość. Galeria chwilowa będzie czynna do 12 listopada, codziennie od 14.00 do 19.00.

Honorata Martin – malarka, performerka, artystka multimedialna. W swojej twórczości wykorzystuje różne dziedziny sztuki. Punktem wyjścia jest dla niej obserwacja głębokich przeżyć, które służą jej do tego, by – jak mówi – „budować atmosferę”. Interesuje się silnymi emocjami, jakie towarzyszą pokonywaniu własnych ograniczeń i lęków, szuka granic wytrzymałości psychicznej, fizycznej i emocjonalnej. Rezultaty tych poszukiwań stara się prezentować za pomocą brutalnych lub wręcz przeciwnie – lekkich i niepozbawionych humoru form. Laureatka III nagrody konkursu Gepperta (2011) oraz nagrody publiczności na Gdańskim Biennale Sztuki (2012). W 2015 roku otrzymała nagrody: w dziedzinie kultury i sztuki w plebiscycie „Polacy z werwą”, „Pomorski Sztorm” w kategorii Kultura, Odkrycie Roku oraz nominację do nagrody: Splendor Gedanensis, Nagroda Miasta Gdańska dla młodych twórców kultury. W 2016 roku została nominowana do nagrody „Paszporty Polityki”.

Honorata Martin w Galerii Chwilowej
Wernisaż: 9 listopada 2018 roku, godz. 19.00
Od 9 listopada do 12 listopada 2018 roku
Galeria Chwilowa, Katowice

Dodaj komentarz