• 2018-11-09

15. Jazztopad Festival

16 listopada rusza we Wrocławiu Jazztopad Festival. 23 listopada wystąpi Brad Mehldau a 25 listopada Esperanza Spalding. Ponadto zagrają m.in. Avishai Cohen’s Bigger Vicious, Australian Art Orchestra i Jamie Baum Septet.

15. Jazztopad Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

15. Jazztopad Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwszy weekend to zderzenie legendy z tym, co w dzisiejszej scenie jazzowej najświeższe i najciekawsze. Z jednej strony rzadka okazja do wysłuchania recitalu Chicka Corei, z drugiej – możliwość poznania dwóch formacji, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zrobiły niewiarygodną karierę na świecie: Sons of Kemet pod wodzą Shabaki Hutchingsa i zespołu kierowanego przez Jaimie Branch, której ostatnia płyta uplasowała się na szczycie niemalże wszystkich podsumowań 2017 roku. Festiwalowe koncerty tych grup będą ich jedynymi występami w Polsce w tym roku.

Druga część festiwalu to przede wszystkim projekty przygotowane specjalnie dla Jazztopadu i odkrycia muzyczne, które prezentowane są już od kilku edycji.

Będzie można usłyszeć takich artystów, jak Brad Mehldau, Avishai Cohen (trębacz) i Amir ElSaffar, a także prawykonanie kompozycji zespołu Australian Art Orchestra. Po raz pierwszy w duecie zagrają genialni bębniarze: legendarny Hamid Drake i mistrz australijsko-koreańskiej improwizacji Simon Barker. Będą również wyprawa do muzycznego tygla w Vancouver oraz w kierunku coraz ciekawszej sceny włoskiej i francuskiej.

Na finał: Esperanza Spalding, która pojawi się we Wrocławiu po raz pierwszy i wystąpi z programem przygotowanym specjalnie dla Jazztopadu.

15. Jazztopad Festival
Od 16 do 25 listopada 2018 roku
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Dodaj komentarz