SARP Kraków Jerzy Gurawski

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wykład Jerzego Gurawskiego, architekta, wykładowcy, laureata Honorowej Nagrody SARP z roku 2007.

„Jerzy Gurawski. Spotkanie z Mistrzem”, SARP Kraków (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Jerzy Gurawski. Spotkanie z Mistrzem”, SARP Kraków (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Jerzy Gurawski urodził się we Lwowie, jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Po studiach pracował w Wojewódzkim Biurze Projektów w Opolu oraz w Miastoprojekcie w Poznaniu, a następnie tworzył wspólnie z Marianem Fikusem zespół F-G. Od 1989 prowadzi w Poznaniu pracownię ARPA. Jest laureatem licznych konkursów architektonicznych, ale także autorem scenografii teatralnych. Do jego najważniejszych projektów i realizacji, zaliczyć można: Campus Uniwersytecki na Morasku w Poznaniu, zespół apartamentowo-hotelowy Wstęga Warty (2000), rozbudowę Akademii Muzycznej i Aulę Nova w Poznaniu (2006) czy nowy budynek dydaktyczny dla Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (2012).

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

 

 

 

 

 

Jerzy Gurawski Spotkanie z Mistrzem
22 listopada 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Architektury SARP Kraków

 

Dodaj komentarz