Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych (FOPA)  to unikalne wydarzenie towarzyszące kongresowi Open Eyes Economy Summit w Krakowie, który odwiedzi 2500 osób.

„Festiwal Otwarte Pracownie Architektoniczne”, Architektura i Biznes (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Festiwal Otwarte Pracownie Architektoniczne”, Architektura i Biznes (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Kongres jest zainicjowany przez prof. Jerzego Hausnera i skierowany do wszystkich zainteresowanych nowymi ideami i nowym modelem ekonomicznym, który może stać się receptą na wszelkie kryzysy, w tym te, które dotyczą przestrzeni architektoniczno-urbanistycznej miasta. Skupia znanych polityków i społecznych aktywistów, naukowców i studentów, dziennikarzy i artystów.

Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych uzupełnia program główny OEES i jest jedną z ciekawszych propozycji dla ekspertów i słuchaczy sesji poświęconej miastu. Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych jest również skierowany do mieszkańców Krakowa oraz studentów. FOPA to dwa dni spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać najciekawszych architektów z najlepszych krakowskich biur w ich codziennym środowisku pracy, przyjrzeć się ich metodzie projektowej i badawczej, poznać spojrzenie na miasto, czy estetykę przestrzeni zurbanizowanej, zobaczyć modele, projekty, zdjęcia, wreszcie usiąść przy dużym stole i porozmawiać.
Organizatorzy chcą, aby mieszkańcy miasta, studenci, goście kongresu mieli możliwość poznania procesu powstawania architektury, a tym samym uczyli się aktywnego uczestnictwa w debacie architektonicznej. Kreowanie otwartości, budowanie dialogu oraz zaufania społecznego, tworzenie platformy spotkań to bardzo ważne elementy FOPA.

Podczas FOPA otworzymy trzy najciekawsze pracownie architektoniczne Horizone Studio, biuro architektoniczne Lewicki Łatak i WIZJA biuro architektoniczne.

Festiwal Otwarte Pracownie Architektoniczne 
od 21 do 22 listopada 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz