• 2018-11-06

One Love Music Festival 2018

W tym roku oferta muzyczna festiwalu, który od 14 lat odbywa się jesienią we Wrocławiu, uległa znaczącym zmianom. Nowa nazwa imprezy – One Love Music Festival – przyniosła ze sobą także nowe sceny, które uzupełnią dotychczas reggaeowy program o inne gatunki muzyczne.

One Love Music Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

One Love Music Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Dwie nowe sceny to: Natural Stage i Hospitality Stage. Nazwa tej drugiej pochodzi od imprez organizowanych na całym świecie przez brytyjską wytwórnię Hospital Records. Do pierwszego, ogłoszonego artysty, który kryje się pod pseudonimem High Contrast dołączył Metrik – londyński producent drum and bass, fan syntetycznych dźwięków rodem z lat 80-tych, od lat doceniany przez BBC Radio One. A towarzyszyć będzie im jeden z najbardziej znanych MC na scenie muzyki elektronicznej, dobrze rozpoznawalny głos radiowy na Wyspach – Dynamite MC.

Z kolei do składu Natural Stage dołączył dobrze znany festiwalowej publiczności i związany z imprezą od samego początku Paxon. Podczas pierwszej edycji pojawił się na scenie z Natural Dread Killaz, teraz wystąpi już własnym materiałem w towarzystwie Yanaza i DJ Liquida. Drugim ujawnionym artystą jest najbardziej utytułowany i uznany niemiecki soundsystem – Pow Pow Movement. Jako pierwsi w latach 90-tych promowali dancehall w rodzinnej Kolonii, stworzyli legendarne imprezy w niemieckim klubie Petit Prince, a w końcu założyli własną, bardzo prężną wytwórnię Pow Pow Productions.

Oczekiwania polskiej publiczności są coraz większe, otwartość organizatorów festiwali również powinna rosnąć. O pewnych zmianach i wprowadzeniu nowej jakości w proponowanej przez nas muzyce myśleliśmy od jakiegoś czasu, a 15 jubileuszowa edycja wydaje nam się do tego dobrą okazją – podkreślają organizatorzy.

Line up:

W tym roku zagrają m.in.: Dub Fx (Australia), 5’nizza (Ukraina), High Contrast (Wielka Brytania), The Herbaliser (Wielka Brytania), Promoe (Szwecja), London Elektricity (Wielka Brytania), Metrik (Wielka Brytania), Bednarek (Polska), Grubson (Polska), The Dumplings (Polska), Damian Syjonfam (Polska), Gutek (Polska), Pow Pow Movement (Niemcy), Mc Dynamite (Wielka Brytania), Gooral (Polska), Splendid Sound (Polska), Paxon (Polska), Sete Rios (Polska) i Tun Up Sound (Polska)

One Love Music Festival 2018
Start: 17 listopad 2018 roku
Wrocław, Hala Stulecia

Komentarze wyłączone.