Głęboka Woda

Gdańska Galeria Miejska zaprasza na kolejną odsłonę projektu Głęboka Woda. Od wtorku 6 listopada uczestnicy będą działać w przestrzeni GGM1 przy ul. Piwnej.

„Głęboka woda” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Głęboka woda” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku przygotowano serię spotkań z: Dawidem Radziszewskim, Robertem Kuśmirowskim, Moniką Rendzner, Rafałem Tołwińskim i Jackiem Staniszewskim. GGM1 przy ul. Piwnej od 6 listopada do 7 grudnia stanie się otwartą pracownią, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń. Efektem końcowym będzie wystawa zamykająca projekt. Na finisaż Głębokiej Wody organizatorzy zapraszają w piątek 7 grudnia o godz. 19.00. Wstęp na warsztaty i wykłady jest bezpłatny, w związku z ograniczoną ilością miejsc obowiązują zapisy.

Projekt Głęboka Woda skierowany jest do studentów ASP w Gdańsku i młodych artystów rozpoczynających współpracę z instytucjami sztuki. Jego celem jest wprowadzenie ich w świat sztuki widziany z perspektywy instytucji oraz przekazanie praktycznej wiedzy na temat funkcjonowania w obiegu galeryjnym.

Przez miesiąc grupa jedenastu uczestników pracuje w przestrzeni galerii z ekspertami: z doświadczonym artystą nad metodami koncepcyjnego przygotowania wystawy; z przedstawicielem instytucji kultury nad sposobami pozyskiwania środków finansowych oraz relacjami między artystą a instytucją; z prawnikiem nad formalnymi aspektami funkcjonowania wystawy (np. związanych z prawem autorskim); z przedstawicielem galerii komercyjnej nad metodami uczestnictwa w obiegu rynku sztuki.

Uczestnicy: Aleksandra Chilińska, Kinga Dytrych, Marianna Grabska, Adam Kawecki, Anna Kwiatkowska, Natalia Magalska, Magdalena Sadłowska, Weronika Stańczak, Anna Szejbut, Cezary Westfalewicz, Elena Vertikova

Celem projektu zakładanym przez galerię jest uzupełnienie praktycznej wiedzy uczestniczących w nim artystów oraz przygotowanie ich do sprawnej współpracy z instytucjami kultury.

Głęboka Woda
Kuratorka: Gabriela Warzycka-Tutak
Identyfikacja wizualna: Marcel Kaczmarek
Wystawa od 6 listopada do 7 grudnia 2018 roku
Finisaż: 7 grudnia 2018 roku, godz. 19.00
Gdańska Galeria Miejska 1

Dodaj komentarz