• 2018-11-06

Nadchodzi 5. edycja festiwalu Materia Prima

Od 15 do 23 lutego 2019 roku odbywać się będzie w Krakowie 5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima nadchodzi. Dwanaście światowej klasy zespołów, pięć krakowskich scen, na których będzie można zobaczyć zaskakujące i tworzone wbrew panującym w sztuce trendom, spektakle.

5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima (źródło: materiały prasowe organizatora)

5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas dziewięciu dni festiwalowych zaprezentowane zostaną przedstawienia, w których teatr łączy się z nowym cyrkiem i teatrem tańca, taniec przeplata się z multimediami, a także z teatrem lalek, masek i cieni, gra aktorów często przeczy zasadom, a wyobraźnia nie ma granic.

Po raz kolejny Polskę odwiedzi Compagnia Finzi Pasca oraz Jakop Ahlbom. W festiwalu wezmą też udział: Toneelhuis/FC Bergman, National Dance Company Wales, Patricia Guerrero, Theatre du Corps Pietragalla-Derouault, Gecko, Ies ballets C de la B, grupa WHS, Merlin Puppet Theatre, Victor Antonow i Sofie Krog Teater.

Festiwal odbędzie się nie tylko w siedzibie Groteski, ale także w Centrum Kongresowym ICE, Nowohuckim Centrum Kultury, Małopolskim Ogrodzie Sztuki oraz – po raz pierwszy – w Operze Krakowskiej. Sprzedaż biletów na wydarzenie już ruszyła. Uczestnicy mogą kupić bilety i karnety poprzez system on-line oraz w kasie Teatru.

5. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy Materia Prima
Od 15 do 23 lutego 2018 roku
Teatr Groteska w Krakowie

Dodaj komentarz