Śląskie Dni Architektury

Serdecznie zapraszamy na wykład arch. Natalii Paszkowskiej, katowiczanki, współzałożycielki pracowni architektonicznej WWAA.

„Śląskie dni architektury”, wykład Natalii Paszkowskiej, SARP Katowice (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Śląskie dni architektury”, wykład Natalii Paszkowskiej, SARP Katowice (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Działalność pracowni WWAA rozpoczęła się od otrzymania pierwszych nagród w konkursach na projekt Pawilonu Polskiego na Expo 2010 w Szanghaju oraz Domu Kultury w Warszawie. Od tego czasu pracownia WWAA wykonała wiele koncepcji i realizacji architektonicznych, a także wykorzystujących pogranicza dziedzin projektowania przestrzeni – wystaw, pawilonów, scenografii oraz instalacji. WWAA angażuje się również w różnego rodzaju warsztaty, projekty badawcze, w szczególności w macierzystym mieście.
Spotkaniu będzie towarzyszyła promocja książek wydawnictwa EMG Architektki, Drzewa, Rozmowy oraz Rozmowy drugie.
Wykład jest częścią cyklu wydarzeń Śląskie Dni Architektury prowadzonego od 24 lat przez katowicki oddział SARP. Tegoroczny festiwal w całości poświęcony jest architektkom, a w czasie jego trwania głos zabiorą m. in. prof. Ewa Kuryłowicz, arch., Natalia Paszkowska oraz przedstawicielki Mamarchitekci, które opowiedzą o swoim doświadczeniu zawodowym. Dyskusję dotyczącą obecności kobiet w zawodzie architekta poprowadzi arch. Agnieszka Kaczmarska, a rozmawiać będzie m. in. z arch. Małgorzatą Pilinkiewicz. Śląskie Dni Architektury zostaną zakończone prezentacją zawodowych sylwetek architektek rozpoczynających swoją działalność w pierwszej dekadzie po II wojnie światowej.

Natalia Paszkowska Kobieta w zawodzie architekta
Śląskie Dni Architektury
8 listopada 2018 roku, godz. 18.00
SARP Katowice

Dodaj komentarz