• 2018-11-05

Orkiestra Bitcoinów – warsztaty muzyczne + Artist Talk

Ile prądu wymaga obrót kryptowalutami? Czy w blockchainie można przechowywać muzykę? Zbuduj instrumenty generujące BitCoiny podczas występu!

„Orkiestra Bitcoinów – warsztaty muzyczne + Artist Talk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Orkiestra Bitcoinów – warsztaty muzyczne + Artist Talk” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Cesar Escudero Andaluz i Martín Nadal badają te kwestie, przystosowując przedmioty codziennego użytku do produkcji kryptowalut. Laureaci trzeciej edycji programu rezydencyjnego dla artystów z Austrii zaproponują uczestnikom warsztatów przerobienie instrumentów muzycznych w generatory BitCoinów.

Podczas spotkania warsztatowego (7 listopada, 16.30–19.30) poruszone zostaną kwestię zużycia energii elektrycznej związaną z handlem kryptowalutami, a także przemysłu muzycznego, który inwestuje w nowe sposoby monetyzacji i przechowywania muzyki w blockchainie. W części teoretycznej wyjaśnią podstawowe pojęcia, pokażemy przykłady, omówimy wybrane dzieła sztuki i książki, pozwalające zrozumieć świat BitCoina i blockchaina. W części praktycznej uczestnicy będą miec do czynienia z układami elektronicznymi, mikrokontrolerami i drobnymi robótkami ręcznymi, które pozwolą namprzeobrazić się w prawdziwego górnika BitCoinów.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, nie wymaga fachowych umiejętności, ale ze względu na sprzęt może w nim wziąć udział 10 osób. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Dzień po warsztacie, czyli 8 listopada (czwartek) o 17.00 organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych sztuką współczesną, kulturą cyfrową, ekonomią i internetem rzeczy (IoT) na spotkanie z artystami, którzy opowiedzą o swoich pracach oraz wrażeniach z rezydencji w Centrum Sztuki WRO.Ce

Orkiestra Bitcoinów – warsztaty muzyczne + Artist Talk
Partnerzy: Strefa Kultury Wrocław / AIR Wro, Austriackie Forum Kultury
Warsztaty: 7 listopada 2018 roku, od 16.30
Artist Talk: 8 listopada 2018 roku, godz. 17.00
Centrum Sztuki WRO we Wrocławiu

Dodaj komentarz