• 2018-11-03

Instytut Goethego

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza 9 listopada na premierę spektaklu Instytut Goethego w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego.

„Instytut Goethego”, reż. Cezary Tomaszewski (źródło: materiały prasowe teatru)

„Instytut Goethego”, reż. Cezary Tomaszewski (źródło: materiały prasowe teatru)

Siedem osób zostaje zaproszonych do tajnego projektu w Instytucie Goethego mającego swoją siedzibę na Zamku Książ w mieście Waldenburg. Gdy w tajemniczy sposób ginie jeden z nich, uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia i mordercze listy tajemniczego Wertera budzą w nich lęk i ciekawość zarazem.

Pięciu bohaterów o pseudonimie Wilhelm oraz Pani Leere i Pani Gefűhl postanawiają sprostać postawionym im zadaniom i dowiedzieć się, kto lub co jest powodem zabójczych sytuacji. Lektura listów Wertera do przyjaciela budzi w nich skrajne emocje od współczucia do współodczuwania. Wraz z Werterem przechodzą emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci, którym nierzadko towarzyszy muzyka.

Realizatorzy:

Opracowanie tekstu, reżyseria, choreografia: Cezary Tomaszewski
Opracowanie tekstu, dramaturgia: Daria Kubisiak
Scenografia: BRACIA
Muzyka na żywo: Weronika Krówka
Reżyseria świateł: Jędrzej Jęcikowski
Charakteryzacja: Kacper Rączkowski

Występują: Sara Celler-Jezierska, Weronika Krówka (gościnnie), Rafał Kosowski, Dariusz Maj (gościnnie), Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz.

Cezary Tomaszewski, Instytut Goethego
Premiera: 9 listopada 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

Dodaj komentarz