• 2018-11-02

Niezależny Lubelski Festiwal Filmowy

3 listopada rusza jeden z najstarszych międzynarodowych festiwali kina niezależnego w Polsce. Lubelski Festiwal Filmowy to w tym roku ponad 160 filmów, blisko 60 wydarzeń, w tym warsztaty, koncerty, występ impro, stand up i escape room.

12. Lubelski Festiwal Filmowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

12. Lubelski Festiwal Filmowy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy od lat poszukują najciekawszych autorskich produkcji z całego świata, które chcą zaprezentować lubelskiej publiczności. W tym roku pokażemy zarówno głośne tytuły nagradzane w Berlinie, Cannes, Karlowych Warach, czy Wenecji, oraz zupełne nowości.

LFF ma charakter konkursu — Złote Mrówkojady, jak co roku, powędrują do autorów najlepszych filmów. O statuetki powalczy 67 produkcji, które podzielono na 7 konkursów krótkometrażowych: Mistrzowie Gatunku, Mistrzowie Emocji, Mistrzowie Tematu, Mistrzowie Obserwacji, Mistrzowie Animacji, Małe Mrówkojady, Mistrzowie Dobrze Zakręceni. W konkursie na Mistrza Pełnego Metrażu zobaczymy m.in. przedpremierowo Córkę trenera Łukasza Grzegorzka, Kawki na drodze w reżyserii Olmo Omerzu, Serce miłości Łukasza Rondudy czy Granicę Petera Bebjaka. Filmy oceniać będzie jury w składzie: Kaja Klimek, Piotr Kotowski, Michał J. Zabłocki oraz Bartosz Żurawiecki.

Ponadto po raz pierwszy w Lublinie zostanie pokazany Najbrzydszy samochód świata Grzegorza Szczepaniaka, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem. LFF to nie tylko filmy, podczas festiwalu odbywają się także liczne warsztaty, koncert oraz rozmowy z twórcami i gośćmi. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia strony internetowej Lubelskiego Festiwalu Filmowego.

12. Lubelski Festiwal Filmowy
Od 3 do 10 listopada 2018 roku
Centrum Kultury, Galeria Labirynt , ACK UMCS Chatka Żaka w Lublinie

Dodaj komentarz