Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości

Już po raz siódmy Rezydencje Królewskie: Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Muzeum Łazienki Królewskie zapraszają na Darmowy listopad.

„Darmowy listopad” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Darmowy listopad” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich to jedna z najważniejszych akcji promujących zabytki i muzealne zbiory. Jej celem jest edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury oraz wzrost uczestnictwa w kulturze, szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Inicjatorem bezpłatnego zwiedzania w Rezydencjach Królewskich jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzea prezentują swoje kolekcje i udostępniają wystawy czasowe.

Tegoroczny Darmowy listopad odbywa się pod hasłem Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości. Rezydencje Królewskie przygotowały także bezpłatne wydarzenia poświęcone odzyskanym dziełom ze swoich kolekcji. Będzie można wziąć w nich udział: 3 i 4 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie, 10 i 11 listopad w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, 17 i 18 listopada w Muzeum Łazienki Królewskie oraz 24 i 25 listopada na Zamku Królewskim na Wawelu.

Darmowy listopad. Odzyskane dziedzictwo na stulecie niepodległości
listopad 2018 roku
Zamek Królewski na Wawelu, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie

Dodaj komentarz