Tak abstrakcyjna jak każde jego płótno

Artyści Kamil Kukla & Baptiste Charneux przy kuratorskim wsparciu Piotra Sikory zapraszają na wystawę o tytule What’s Love Got to Do With It.

„What's Love Got to Do With It ” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„What's Love Got to Do With It ” (źródło: materiały prasowe organizatora)

What’s love got to do, got to do with it
What’s love but a sweet old fashioned notion
What’s love got to do, got to do with it
Who needs a heart when a heart can be broken

Tak abstrakcyjna jak każde jego płótno.
Tak tajemnicza jak niejeden obiekt.
Gorąca i żarliwa. Głupia jak nastolatka i spragniona twojej obecności.
Taka właśnie będzie ta wystawa

Kamil Kukla urodził się w 1989 roku w Tarnowie. Jest absolwentem Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką cyfrową oraz muzyką eksperymentalną. Uczestniczył w wystawach w BWA w Tarnowie, BWA Sokół w Nowym Sączu, Knoll Gallery w Wiedniu, MOCAK w Krakowie, MODEM w Debreczynie. W 2016 roku został laureatem Nagrody Fundacji Grey House. Mieszka i pracuje w Krakowie.

Baptiste Charneux urodził się w roku 1991. Jest z pochodzenia Francuzem ale mieszka i pracuje w Pradze. W roku 2016 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Caen. Pracuje głównie z medium ceramiki. Doceniając różnorodność gliny Baptiste delektuje się mozliwościami jakie proponuje współczesna ceramika. Zmiana w postrzeganiu medium jest możliwa dzięki dobrowolnej afazji która aktywuje nowe narzędzia zmysłu w tym dotyk. Jego prace wystawiane były między innymi w praskiej Futurze oraz galerii La Serre w Sain-Etienne. Baptiste brał udział w prestiżowej rezydencji Moly-Sabata we Francji.

Kamil Kukla & Baptiste Charneux. What’s Love Got to Do With It
Wernisaż: 3 listopada 2018 roku, godz. 18.00
Galeria Szara Kamienica w Krakowie

Dodaj komentarz