Marmo 4.0

Marmur przyszłości widziany oczami wizjonerskiego projektanta. Najstarszy materiał obrabiany przez człowieka skonfrontowany z możliwościami ery cyfrowej.

Raffaello Galiotto, „Marmo 4.0”, Międzynarodowe Targi Poznańskie (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Raffaello Galiotto, „Marmo 4.0”, Międzynarodowe Targi Poznańskie (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Eksperymenty z użyciem nowych technologii. Takimi hasłami można opisać serię nowatorskich prac z marmuru zrealizowanych za pomocą najnowocześniejszych maszyn sterowanych numerycznie, robotów, frezów pięcioosiowych, nożyc do drutu, strumieni wodnych i narzędzi diamentowych, przez wybitnego włoskiego projektanta Raffaello  Galioto.
W swoich pracach pokazuje on często ekstremalne, nowe i niezwykłe możliwości obróbki marmuru. Jego bezprecedensowe podejście różni się znacząco od tradycyjnej obróbki ręcznej. Pozwala na nowo odkryć pradawny, naturalny materiał, który dzięki skomputeryzowanym urządzeniom do obróbki może być przetwarzany w nowy, precyzyjny i powtarzalny sposób przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów.
Spotkanie z Rafaellem Galiotto to doskonała okazja do poznania jego prekursorskiego podejścia do technik obróbki marmuru. To również szansa na znalezienie inspiracji i przeniesienie ich do własnych projektów architektonicznych z zastosowaniem kamienia naturalnego.

Raffaello Galiotto – jest wykładowcą designu na Università degli Studi di Ferrara we Włoszech. Ukończył studia chemiczne oraz studia artystyczne na Accademia di Belle Arte w Wenecji. Po uzyskaniu dyplomu na uczelni artystycznej całkowicie poświęcił się projektowaniu. W 1995 roku założył swoją własną pracownię w Chiampo w północnych Włoszech. Od 2014 roku jest kuratorem eksperymentalnego pawilonu Marmomac nazywanego Włoskim Teatrem Kamienia (The Italian Stone Theatre).

Prelekcja Raffaello Galiotto jest częścią Arena STONE – platformy skierowanej do profesjonalistów branży kamieniarskiej, architektów, projektantów i właścicieli biur projektowych. Arena STONE to integralna część targów, merytoryczna, inspirująca, pokazująca innowacyjne rozwiązania z użyciem kamienia i szkła.

 

 
Raffaello Galiotto Marmo 4.0
15 listopada 2018 roku, godz. 11.00
Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodaj komentarz