Kamil Kocurek. Arena rozgrywek

Na wystawie zaprezentowane będą zarówno grafiki wchodzące w skład cyklu Platform Game oraz Arena oraz pozostałych mniejszych form graficznych. Przestrzeń galerii zaaranżowana będzie poprzez użycie specyficznych kompozycji graficznych inspirowanych estetyką cyfrowego obrazowania.

Kamil Kocurek „Arena rozgrywek” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kamil Kocurek „Arena rozgrywek” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zainscenizowana graficzna instalacja ma przywoływać multimedialne sposoby postrzegania i schematy mające na celu budować wrażenie trójwymiarowości i złudnej przestrzeni, pole graficznego oddziaływania. Poprzez prezentacje grafik z cyku Platform Game ukazane zostaną problemy wojny i współczesnego świata obecne w mediach i rożnych formach masowej rozrywki. Natomiast Arena w tym wypadku odnosi się do miejsc budowanych z rozmachem tak niezwykle istotnych w historii światowych cywilizacji ,a przede wszystkim w czasach nam współczesnych. Nastawione są na spektakularne wydarzenia, niesamowite doznania, ekstazę widzów i uczestników. Zainscenizowany świat, spektakl, teatr wojny odegrany na przysłowiowych jej deskach stanowi poprzez medium graficzne realne odbicie wydarzeń czasów współczesnych, a także jest nawiązaniem do czasów historycznych. Stanowi ich pokłosie lub jest przerysowaną, metaforyczną i przejaskrawioną wersją. Miejscem fikcyjnych i wirtualnych wydarzeń.

Na wystawie pokazane zostaną grafiki wykonane w technice wklęsłodruku (akwaforta, akwatinta, mezzotinta, sucha igła, odprysk), prezentowane w formie graficznych instalacji, wycinanych i przyklejanych na sztywne podłoże piankowe. Prace powstały w latach 2016-2018.

Kamil Kocurek, urodzony w 1990 roku w Tychach. Absolwent Liceum Plastycznego w Katowicach. W 2015 roku ukończył studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Dyplom wyróżniony medalem został zrealizowany w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Jana Szmatlocha. Obecnie pracuje na Wydziale Grafiki gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej dr hab. Magdaleny Hanysz-Stefańskiej.

Kamil Kocurek. Arena rozgrywek
Od 26 października do 10 listopada 2018 roku
Rondo Sztuki w Katowice

Dodaj komentarz