• 2018-10-30

Autsajder

Prezentujemy oficjalny zwiastun nominowanego do Konkursu Głównego 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni filmu Autsajder. Główną rolę młodego artysty zagrał w nim Łukasz Sikora.

„Autsajder” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Autsajder” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Mimo ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, Franek twierdzi, że polityka zupełnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmienia, kiedy odwiedza go dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Gdy kolejnego wieczoru Franek wraca od swojej dziewczyny, zatrzymuje go patrol milicji. Chłopak zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziony w jego mieszkaniu plik z ulotkami staje się materiałem dowodowym. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Wrażliwość i ideały Franka wystawione zostają na próbę.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpadnie w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Obraz został wyreżyserowany przez Adama Sikorę – wielokrotnie nagradzanego autora zdjęć do takich produkcji jak: Ach śpij kochanie, Młyn i krzyż oraz Essential Killing i reżysera filmów Nadal wracam.

Obsada: Łukasz Sikora, Katarzyna Gałązka, Mariusz Jakus, Marek Kalita, Cezary Łukaszewicz, Tomasz Sapryk, Bartosz Żukowski, Mariusz Bonaszewski, Dorota Pomykała

Autsajder, reż. Adam Sikora
Dystrybutor: Kino Świat
W kinach od 13 grudnia 2018 roku

Dodaj komentarz