• 2018-10-30

Architektura niepodległości w Europie Środkowej

Międzynarodowe Centrum Kultury już 8 listopada zaprezentuje wystawę Architektura niepodległości w Europie Środkowej.

„Architektura niepodległości w Europie Środkowej”, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Architektura niepodległości w Europie Środkowej”, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie (źródło: materiały prasowe organizatorów)

To wyjątkowa ekspozycja, przedstawiająca złożony proces budowy nowych państw po 1918 roku. Przygotowana została w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017–2021, jako część obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Multimedialna wystawa skierowana jest do odbiorców sztuki bez ograniczeń wiekowych, zarówno do miłośników i badaczy historii architektury czy sztuki użytkowej, jak również zainteresowanych przemianami kulturowymi i społecznymi początku XX wieku.
Twórcom zależało na ukazaniu wielopłaszczyznowości tematu poprzez prezentację archiwalnych projektów architektonicznych, fotografii z epoki, filmów, a także wizualizacji i modeli architektury projektowanej w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Integralną część wystawy będą stanowiły również mapy, przedstawiające dynamicznie zmieniające się granice państw odzyskujących niepodległość.

Z wystawą związany jest cykl wykładów 1918. Kultura nowej Europy, wprowadzający do historii i kultury krajów Europy Środkowej w okresie międzywojennym oraz bogaty program wydarzeń edukacyjnych, skierowany do każdej z grup wiekowych.

 

Architektura niepodległości w Europie Środkowej 
Od 9 listopada 2018 roku do 10 lutego 2019 roku
Wernisaż: 8 listopada 2018 roku, godz. 18.00
Kuratorzy: Łukasz Galusek, dr Żanna Komar, dr Michał Wiśniewski, Natalia Żak
Międzynarodowe Centrum Kultury
Kraków

Dodaj komentarz