• 2018-10-27

Koncert pamięci Jóhanna Jóhannssona

Koncert poświęcony pamięci Jóhanna Jóhannssona odbędzie się 31 października w katowickim NOSPR. Po wyprzedanym koncercie zamknięcia Unsoundu 2018, Sinfonietta Cracovia ponownie spotka się z przyjaciółmi i współpracownikami kompozytora: Samem Slaterem, Erikiem K. Skodvinem, Robertem Aiki Aubrey Lowe i Resiną.

Koncert pamięci Jóhanna Jóhannssona na Unsound Festival 2018, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncert pamięci Jóhanna Jóhannssona na Unsound Festival 2018, fot. Michał Ramus (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zmarły w tym roku Jóhann Jóhannsson był jednym z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył muzykę do m.in. Sicario, Nowego początku i Teorii wszystkiego. Zdobył Złotego Globa i był dwukrotnie nominowany do Oscarów. Mimo olbrzymiej popularności, Jóhannsson nie odciął się od swoich eksperymentalnych korzeni i utrzymywał kontakty ze światem muzyki eksperymentalnej.

Były one dla niego na tyle ważne, że mając do wyboru oscarową galę i występ na Unsoundzie, które odbywały się w tym samym czasie, artysta wybrał koncert na Unsoundzie Adelaide w Australii. W wigilię Dnia Wszystkich Świętych, ponownie będziemy wspominać artystę podczas wyjątkowego wieczoru dla fanów, przyjaciół oraz współpracowników Jóhannssona.

Koncert pamięci Jóhanna Jóhannssona
31 października 2018 roku
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Dodaj komentarz