Nowy projekt Pawła Grobelnego

Paweł Grobelny zrealizował właśnie kolejną użytkową instalację przestrzenną w Polsce. Ścieżka o długości 250 metrów znajduje się w Wielkopolsce. Ułatwia ona użytkownikom dojście do jeziora, ale jest także działaniem z kategorii land artu.

„Ścieżka”, proj. Paweł Grobelny, woj. wielkopolskie (źródło: materiały prasowe projektanta)

„Ścieżka”, proj. Paweł Grobelny, woj. wielkopolskie (źródło: materiały prasowe projektanta)

Jak we wszystkich realizacjach Pawła Grobelnego także nowy projekt idealnie wpisuje się do zastanego kontekstu krajobrazowego. I pomimo swojej dużej skali jest projektem niesłychanie subtelnym i skromnym. Niemalże bezszelestnie wpisuje się w kontekst miejsca, i to jest jego główną zaletą.

Celem projektu było przede wszystkim otwarcie ogrodu na pobliskie jezioro i wytyczenie ścieżki, która przebije się przez wysokie trawy. Od ścieżki na terenie ogrodu dodatkowo odchodzą także boczne platformy, które zachęcają do różnych aktywności sportowych, lub tworzą przed użytkownikami ciekawe widoki – jak mówi projektant Paweł Grobelny

Paweł Grobelny od wielu już lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych. Jego projekty znajdują się w wielu miastach i miejskich ogrodach – m.in. w Brukseli, Budapeszcie, Paryżu, Strasburgu i Szanghaju. Z polskich realizacji Pawła Grobelnego warto wymienić chociażby projekt skweru dla poznańskiej dzielnicy Chwaliszewo, który w tegorocznym konkursie Polska Architektura XXL otrzymał główną nagrodę jury za najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Paweł Grobelny Ścieżka – instalacja przestrzenna
Województwo wielkopolskie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR