Czy złota biżuteria pasuje do każdego?

Złota biżuteria od wielu lat jest jedną z najchętniej wybieranych przez kobiety ozdób. Wysoka jakość wykonania, ponadczasowy wygląd i elegancja, które połączono w tego typu pierścionkach, łańcuszkach, kolczykach czy bransoletkach, sprawiają, że to właśnie one są uważane za uniwersalny dodatek idealny dla każdej kobiety. Czy jest tak naprawdę? Odkryj, czy złota biżuteria naprawdę pasuje do każdego.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Kruszec dopasowany do typu urody

Podobnie jak w przypadku ubrań czy kosmetyków, tak i w biżuterii liczy się dopasowanie jej do typu naszej urody. Idealnie komponująca się z rysami ozdoba nie tylko pozwala wyrazić swój styl i rewelacyjnie dopełnia stylizację, ale także genialnie podkreśla rysy twarzy czy też kolor włosów i oczu. Właśnie dlatego niektóre kobiety wyglądają pięknie w złotej biżuterii, podczas gdy inne po założeniu srebrnego dodatku sprawiają wrażenie, jakby powstał on specjalnie z myślą o nich. Komu w takim razie polecane są dodatki w ponadczasowym złotym wydaniu?

Złota biżuteria to idealna ozdoba dla kobiet o ciepłym typie urody, czyli jasnej cerze, z zielonymi, niebieskimi lub brązowymi oczami oraz rudymi, złotawymi lub miodowymi włosami. Dodatki w lekko żółtawym odcieniu rewelacyjnie współgrają z barwą kosmyków, a do tego bardzo dobrze prezentują się w towarzystwie… zielonkawych żył. Tak, ich kolor jest również ważny w określaniu typu urody i wyborze biżuterii, ponieważ noszone na palcu pierścionki złote doskonale się z nimi komponują.

Skoro panie o ciepłej urodzie wręcz urodziły się, aby nosić złoto, to co w przypadku pozostałych kobiet? Właścicielki jej chłodnego typu, który charakteryzuje się niebieskawymi żyłami, jasnobeżową i porcelanową cerą, ciemnymi włosami i szarymi, niebieskimi, zielonymi lub brązowymi oczami prezentują się najlepiej w biżuterii srebrnej. Na szczęście salony jubilerskie posiadają w swojej ofercie bogactwo ozdób w ozdobach wykonanych z innych materiałów. Poniżej podpowiadamy, które z nich warto wybrać w przypadku chłodnego typu urody.

Równie piękne alternatywy dla złotej biżuterii

Doskonałymi alternatywami dla złotej biżuterii są ozdoby wykonane ze srebra, czyli drugiego najchętniej wybieranego przez kobiety materiału. Jest on trwały, ma delikatny blask i uniwersalną barwę, która pasuje znakomicie do każdej stylizacji. Jeśli więc nie jesteś szczęśliwą posiadaczką urody ciepłej, nie musisz wcale rezygnować z bogactwa ozdób. Co więcej – zamiast srebra możesz z powodzeniem wybierać złoto, ale nie w żółtym, a w białym odcieniu. Taka delikatna i niezwykle elegancka ozdoba genialnie podkreśla rysy twarzy i kolor włosów.

W przypadku, gdy nie należysz do wielbicielek srebra czy złota w białych odsłonach, możesz zdecydować się na połączenie kilku materiałów. Złoty łańcuszek z jasnymi wstawkami to idealny kompromis na eleganckie wyjścia, zawierający to, co kochasz i to, w czym dobrze wyglądasz. Pamiętaj także, że choć przyjęte i przedstawione w tym artykule zasady mają ułatwiać wybór idealnej biżuterii, to tylko od Ciebie zależy, na jaką się zdecydujesz. W końcu celem noszenia ozdób jest podkreślenie stylizacji i wyrażenie siebie, a przecież nikt nie zna Ciebie lepiej niż Ty sama.

 

Dodaj komentarz