O projektowaniu przestrzeni publicznej

W ramach projektu Akademicki Szczecin organizatorzy zapraszają na wykład Pawła Grobelnego: O projektowaniu przestrzeni publicznej.

Paweł Grobelny, „O projektowaniu przestrzeni publicznej”, Akademia Sztuki w Szczecinie (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Paweł Grobelny, „O projektowaniu przestrzeni publicznej”, Akademia Sztuki w Szczecinie (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Paweł Grobelny – projektant, kurator wystaw i wykładowca. Studiował na akademiach sztuk pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Był stypendystą rządu francuskiego, programu Casa de Velazquez w Madrycie, programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz programu Residency Unlimited w Nowym Jorku. Laureat międzynarodowych nagród m.in. LVMH Moet Hennessy – Louis Vuitton, Tremplins Meuble Paris oraz Rado Star France 2013 przyznanej podczas Paris Design Week. Jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Muzeum Designu w Monachium i Muzeum Narodowego w Warszawie.
Projektuje zarówno dla przemysłu, jak i kolekcje autorskie, często na zamówienie instytucji kulturalnych i galerii. Jego prace można było oglądać między innymi podczas Vienna Design Week, Paris Design Week, Tokyo Design Week oraz Seoul Design Olympiad. Szczególnie interesują go projekty dla przestrzeni miejskich, które realizowane są dla konkretnych lokalizacji z poszanowaniem otaczającego kontekstu. Jest autorem mebli miejskich między innymi w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju, ogrodzie Albertine w Brukseli oraz w Paryżu.
Podczas wykładu zaprezentowane zostaną zarówno projekty zrealizowane (m.in. w Brukseli, Paryżu, Poznaniu, Szanghaju i Strasburgu) oraz projekty będące w fazie projektowej lub realizacyjnej. Wykład poświęcony zostanie specyfice projektowania dla przestrzeni publicznej w oparciu o konkretne projekty i realizacje.

Akademicki Szczecin to projekt promocyjno-informacyjny realizowany przez Miasto Szczecin wspólnie z uczelniami wyższymi, którego celem jest wsparcie działań na rzecz rozwoju szczecińskiego ośrodka naukowego i akademickiego.

Organizatorzy: Akademia Sztuki w Szczecinie, Wydział Sztuk Wizualnych, Katedra Architektury Wnętrz i Form Użytkowych
Partnerzy: Miasto Szczecin, Akademicki Szczecin

 

 

Paweł Grobelny, O projektowaniu przestrzeni publicznej
24 października 2018 roku, godz. 16.00-18.30
Akademia Sztuki w Szczecinie Czarna Sala Pałac pod Globusem Szczecin

Dodaj komentarz