• 2018-10-23

Ein deutsches Requiem

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza 28 października na koncert pt. Ein deutsches Requiem Johannesa Brahmsa.

Johannes Brahms, „Ein deutsches Requiem” (źródło: materiały prasowe teatru)

Johannes Brahms, „Ein deutsches Requiem” (źródło: materiały prasowe teatru)

Niemieckie Requiem było jedną z jego pierwszych tak dużych form muzycznych, a zarazem otworzyło przed nim najbardziej prestiżowe sale koncertowe w całej Europie. Na sukces ten złożyło się kilka czynników: uniwersalny charakter, ogromny ładunek emocjonalny, oraz fakt, że jest to dzieło prawdziwie niemieckie w sensie muzycznym: perfekcyjnie zintegrowane i mistrzowskie technicznie. Niemieckie Requiem do słów Pisma Świętego (Ein deutsches Requiem nach Worten der Heiligen Schrift) – bo tak brzmi pełny tytuł – to zbiór siedmiu utworów żałobnych na orkiestrę, chór oraz głosy solowe powstałych w latach 1857-68.

Kierownictwo muzyczne objął maestro Gabriel Chmura, który sprawując obowiązki dyrektora artystycznego, wybiera najbardziej cenione dzieła, by móc je Państwu zaprezentować. Mariusz Otto przygotował chór Teatru Wielkiego, a jako soliści wystąpią: Aleksandra Olczyk – sopran, która mimo młodego wieku może pochwalić się międzynarodową już sławą, oraz Michał Partyka – baryton, którego głos rozbrzmiewał już na wielu europejskich scenach. Taka obsada z pewnością sprawi, że koncert będzie pełen niecodziennych przeżyć.

Johannes Brahms, Ein deutsches Requiem
28 października 2018 roku, godz. 18.00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Dodaj komentarz