• 2018-10-20

Demakijaż – festiwal kina kobiet

Centrum Kultury w Lublinie i Stowarzyszenie Homo Faber zapraszają na trzecią edycję festiwalu Demakijaż. Od 24 do 28 października spotykamy się na seansach, debatach i koncertach w kobiecym i feministycznym klimacie.

Demakijaż – festiwal kina kobiet (źródło: materiały prasowe organizatora)

Demakijaż – festiwal kina kobiet (źródło: materiały prasowe organizatora)

To propozycja dla wszystkich, którzy odczuwają potrzebę wspólnego oglądania i konfrontacji z innymi swojego myślenia o kobiecym świecie i filmach. Hasłem tegorocznej edycji jest „bunt”. Zastanowimy się nad koniecznością i niemożliwością jego wyrażania. W programie znalazło się ponad 30 filmów (w tym kilkanaście premier), w których zobaczymy różne oblicza buntu. Wszystko to w trzech sekcjach programowych. Let’s Start the Revolution to filmy pokazujące różne oblicza protestu i cały przekrój nastrojów społecznych przeradzających się w osobiste – publiczne – polityczne rewolucje. Sekcja Artystki zawiera opowieści filmowe o kobiecym buncie poprzez sztukę. Dżender Blender to cykl ukazujący bunt poprzez ciało i seksualność.

Pokażemy także premierowo kilkanaście krótkich metraży wyselekcjonowanych przez Joannę Bednarczyk podczas Brooklyn Women’s Film Festival. Będziemy dyskutować o prasie kobiecej w Polsce oraz spotkamy się z młodymi polskimi reżyserkami oraz autorkami książek: poradnika Robię sobie remont oraz Psy ras drobnych. Festiwal to także muzyka. Wśród zaproszonych artystów w Piwnicach CK usłyszymy m.in. takie zespoły jak Tarapaty i więcej sprzętu niż talentu, Pochwalone i Cudowne lata.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Szczegółowe opisy wydarzeń znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.

– Organizatorzy

Demakijaż – festiwal kina kobiet
Od 24 do 28 października 2018 roku
Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz