POMADA Queer Festival 8 | EDEN

W tym roku wszystkie wydarzenia w ramach POMADY będą skupione w jednym miejscu, które na cztery noce zmieni się w queerowy EDEN.

Pomada Queer Festival 8 | EDEN (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pomada Queer Festival 8 | EDEN (źródło: materiały prasowe organizatora)

EDEN jako metaforyczny ogród życia puchnie od znaczeń i możliwości odczytania. Jego granice rozciągają się między queerowymi utopiami a sekretnymi strategiami przetrwania w czasach radykalizujących się ruchów dyskryminujących mniejszości seksualne i etniczne.

Uczestnicy będą przyglądać się praktykom artystycznym i para-artystycznym, indywidualnym i dzikimi kolektywnym działaniom, alternatywnym formom stawiania oporu i wyrażania niezgody. EDEN to w końcu także fantazja o własnej niepodległej tożsamości: bardziej lub mniej zdefiniowanej, w ciągłej tranzycji, poza przyjętymi normami, świętej i grzesznej.

Uczestnicy: Szymon Adamczak i Roland Korponovics, Antii Gonna, Alex Baczynski-Jenkins, Anatoly Belov, Michal Borczuch i Dominika Biernat, BRACIA, Maciek Chorąży, Dom Mody Limanka, Christa Joo Hyun D’Angelo, Christopher Füllemann, Martyna Gart, Krzysztof Gil, Libuše Jarcovjáková, Grzegorz Jaremko i Pat Dudek, Agata Kalinowska, Oksana Kazmina, Kem, Ryszard Kisiel i Rafal Pierzynski, Mihail Koptev, Maldoror, Jan Możdżyński, Doris Nawrot, Krzysztof Niemczyk, Liliana Piskorska, Miranda Poor Poor, Karol Radziszewski, Aldona Relaks, Łukasz Rusznica, Sebastian Sebulec, Anton Shebetko, Melissa Tun Tun z Kristina Faleeva i Bryan Colò.

POMADA Queer Festival 8 | EDEN
Od 18 do 21 października 2018 roku
Róg ul. Jana Pawła 49 i Dzielnej 7B w Warszawie

Dodaj komentarz