Magdalena Majchrzyk pisze o Wiktorze Jerofiejewie

Dialog ze współczesną kulturą rosyjską w twórczości Wiktora Jerofiejewa Magdaleny Majchrzyk, to pierwsze w Polsce monograficzne opracowanie szeroko rozumianej twórczości Wiktora Jerofiejewa – niepokornego pisarza i skandalisty – na tle ponowoczesnych przemian kulturowo-komunikacyjnych.

Magdalena Majchrzyk, „Dialog ze współczesną kulturą rosyjską w twórczości Wiktora Jerofiejewa” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Magdalena Majchrzyk, „Dialog ze współczesną kulturą rosyjską w twórczości Wiktora Jerofiejewa” (źródło: materiały prasowe wydawnictwa)

Wiktor Jerofiejew jest w Polsce twórcą niezwykle popularnym i chętnie czytanym. W ostatnich latach gościł na kilkunastu europejskich festiwalach i imprezach kulturalnych. Naszą ojczyznę w tym czasie odwiedzał kilkukrotnie. Znamienna była jego obecność podczas polskiej premiery filmu Lewiatan, w reżyserii opozycjonisty Andrieja Zwiagincewa, w listopadzie 2014 roku. Pokazowi towarzyszyła debata o współczesnej Rosji – jej sytuacji społecznej i politycznej – która dzięki udziałowi Jerofiejewa wzbudziła niezwykle silne emocje. (fragment Przedmowy)

Magdalena Majchrzyk, Dialog ze współczesną kulturą rosyjską w twórczości Wiktora Jerofiejewa
Premiera: 17 października 2018
Wydawnictwo Werset

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR