• 2018-10-19

Festiwal Sztuk Czytanych w Teatrze WARSawy

22 października rusza w Teatrze WARSawy Festiwal Sztuk Czytanych, współorganizowany przez Agencję Dramatu i Teatru ADiT. Będzie to okazja do zapoznania się ze sztukami ukraińskimi, duńskimi, austriackimi i niemieckimi w interpretacji warszawskich aktorów.

Festiwal Sztuk Czytanych (źródło: materiały prasowe teatru)

Festiwal Sztuk Czytanych (źródło: materiały prasowe teatru)

22 października 2018, godz. 19.00 – Dzień Ukraiński

W pierwszy dzień festiwalu poznamy dwie sztuki ukraińskie: Chwała bohaterom autorstwa Pavlo Arie, w reżyserii Wojciecha Urbańskiego oraz Polarników Maszy Wakuły w reżyserii Mikołaja Lizuta.

23 października 2018, godz. 19.00 – Dzień Austriacko-Niemiecki

Usadzeni Miroslavy Svolikovej, audstriackiej dramtopisarki i artystki wizualnej, stanowi eksperyment językowy, również na polu edytorskim. Sztuka w przekładzie Iwony Uberman i reżyserii Katarzyny Łęckiej.

Dramat Bum Mariusa von Mayenburga, niemiecki dramaturga, którego sztuki wystawiane są na całym świecie zostanie przeczytany w przekładzie Karoliny Bikont, a czytanie wyreżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

24 października 2018, godz. 19.00 – Dzień Duński 

Duńską dramaturgię reprezentować będzie Line Knutzon, aktorka i dramatopisarka. Jej styl bywa porównywany do stylu Samuela Becketta. Jej sztuki z powodzeniem są wystawiane w Danii i za granicą, były tłumaczone m.in. na szwedzki, angielski, norweski, niemiecki i francuski. Na festiwalu w Teatrze WARSawy zostaną przeczytane jej dwie komedie – Wkrótce nadejdzie czas, w przekładzie Bogusławy Sochańskiej i reżyserii Karoliny Kirsz oraz Gitarzyści w przekładzie i reżyserii Pawła Partyki.

Festiwal Sztuk Czytanych
Od 22 do 24 października 2018 roku
Teatr WARSawy w Warszawie
Wstęp wolny

Dodaj komentarz