Dni Austrii w Gdańsku: Connection

Współcześni artyści z Polski i Austrii zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich prac na wystawie Connection w dwóch miejscach jednocześnie tj. w Oliwskim Ratuszu Kultury i WL4 w Gdańskiej Stoczni.

„Connection” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Connection” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa ma kilka poziomów wzajemnego kontaktu i dialogu. Jest kombinacją przestrzeni i czasu w różnych językach i kulturach. Artyści wspólnie przedstawiają swoje stanowiska odnosząc się do tego samego tematu. W tej wymianie chcemy postawić pytania i odpowiedzieć na nie poprzez sztukę w zamiarem łączenia starego i nowego. Nawiązać dialog między przeszłością i historią a nowością i przyszłością. Artyści mają nieporównywalnie wielkie umiejętności refleksji, więc łączymy ich wizje i dzieła sztuki, aby wspólnie zastanowić się nad tym, co nas naprawdę łączy.

Naszą naturą jest żyć razem, ludzie są zwierzętami stadnymi, więc potrzebujemy i chcemy wzajemnego towarzystwa. Istnieje wiele mechanizmów, które łączą nas wszystkich: media, systemy społeczne, religie, polityka, handel, wiedza i wiele innych. Globalizacja przyspieszyła te procesy i sprawiła, że ​​wszelkie dobra i wiedza stały się szersze i łatwiej dostępne, zwłaszcza od ery internetu. W dzisiejszych czasach posiadamy więcej i wiemy więcej na wiele tematów niż pokolenia przed nami, dlatego też naturalnie postrzegamy świat inaczej. Ten nowy widok na świat stanowi naszą współczesność. Obecnie mówimy o innych tematach, używamy znacznie więcej technologii, działamy i reagujemy w odniesieniu do innych okoliczności. Czas w którym żyjemy ma tak wiele imion i może być poznana jedynie poprzez przedmioty odnoszące się do jej specyfiki. To dochodzenie status quo, chcemy odtworzyć na wystawie.

Anastasia &Ania

Letycja Pietraszewska, „Kurczak” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letycja Pietraszewska, „Kurczak” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Artyści: Vera Klimentyeva, Offerus Ablinger, Žarko Aleksić, Florian Appelt, Adam Cohen, Jasmin Hagendorfer, Mathias Hanin, Florian Lang, Maximiliano León, Lluis Lipp, Georgij Melnikov, Miriam Esther Meyer, Jelena Micić, Verena Andrea Prenner, Michaela Putz, Gert Resinger, Lena Rot, Joseph Rudolf, Ela Sattler, Anna Schebrak, Patrick Roman Scherer, Bojana Stamenkovic, Anny Wass, Gerald Zahn (Austria); Izabela Borkowska, Rafał Borkowski, Zuza Dolega, Angelika Fojtuch, Łukasz Głowala, Tomasz Gos, Anna Gross, Dominik Kulaszewicz, Adriana Majdzińska, Magdalena Nowak, Magdalena Pela, Letycja Pietraszewska, Czesław Podleśny, Yana Pozorska, Marek Looney Rybowski, Fundacja Unikat, Daniel Sobański, Maciej Śmietański, Mariusz Waras (Polska).

Connection I 
Kuratorki: Anna Julia Lewandowska, ONEGALLERY Gdynia and Anastasia Soutormina
Od 17 do 24 października 2018 roku
Oliwski Pałac Kultury w Gdańsku

Connection II 
Od 18 do 30 października 2018 roku
WL4 ART SPACE w Wiedniu

Dodaj komentarz