Benefis Katarzyny Gärtner

17 października Katarzyna Gärtner, kompozytorka, aranżerka, pianistka będzie gwiazdą spotkania z cyklu Kod Mistrzów, które tym razem przyjmie niezwykłą formę. Stanie się benefisem artystki, koncertem złożonym jej w hołdzie przez gwiazdy sceny rozrywkowej.

Katarzyny Gärtner (źródło: materiały prasowe teatru)

Katarzyny Gärtner (źródło: materiały prasowe teatru)

Fantastyczna, utalentowana, wybitna, obdarzona urokiem osobistym i urodą. Jej przeboje znamy doskonale, bo tworzą historię polskiej muzyki rozrywkowej. Śpiewali je najwięksi, m.in.: Maryla Rodowicz, Anna German, Urszula Sipińska, Halina Frąckowiak, Basia Trzetrzelewska, Tadeusz Woźniak i Urszula. Jej słynną Małgośkę i Wielką wodę z repertuaru Maryli Rodowicz czy Bądź gotowy dziś do drogi Haliny Frąckowiak nuciła cała Polska. Zaś Tańczące Eurydyki, przebój który przyniósł Annie German międzynarodową popularność i który był najczęściej wykonywaną polską piosenką zagranicą do dziś znają nie tylko Polacy, ale i Chińczycy, Włosi, czy Brazylijczycy.

Dla Katarzyny Gärtner, która jest ewenementem w historii muzyki zaśpiewają ulubieńcy publiczności, najwspanialsi mistrzowie rozrywki: Jacek Wójcicki, Krzysztof Cugowski, Marek Piekarczyk, Taduesz Woźniak czy Edward Hulewicz. Grono zaproszonych gości poszerzą znani z ekranu: Kazimierz Mazur, aktor serialu Barwy szczęścia, na co dzień mąż kompozytorki oraz syn pary znany m.in. serialu Na Wspólnej.

Wieczór wypełnią przeboje Katarzyny Gärtner, z różnych lat, pokazujące fascynacje kompozytorskie, często odmiennymi stylami. Wieczór ukaże w gwiazdorskim wykonaniu wszechstronność artystki, która uważana jest za jednego z najlepszych w Polsce twórców przebojów. Usłyszymy: Hej baby, baby, Puść mnie matko do Powstania, Gorzkie dymy, Meszuge czy Credo z mszy beatowej Pan przyjacielem moim. Nie zabraknie oczywiście przeboju wszechczasów Wielkiej wody, którego tekst autorstwa Agnieszki Osieckiej uważany jest za credo kompozytorki.

Benefis Katarzyny Gärtner
17 października 2018 roku, godz. 19.00
Teatr Groteska w Krakowie

Dodaj komentarz