SARP Kraków – Przemo Łukasik Łukasz Zagała

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Przemo Łukasika i Łukasza Zagały, założycieli pracowni Medusa Group, architektów trzykrotnie nominowanych do Europejskiej Nagrody im. Miesa van der Rohe, dwukrotnie w 2005 za dom jednorodzinny w Żernicy oraz Bolko Loft, a także w 2015 za Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Ogród różańcowy przy kościele św. Jacka w Bytomiu.

„Spotkanie z Mistrzem”, Przemo Łukasik, Łukasz Zagała, SARP Kraków (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Spotkanie z Mistrzem”, Przemo Łukasik, Łukasz Zagała, SARP Kraków (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin we Francji. Pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz Jean Nouvel Architecture i Odile Decq/Benoit Cornette w Paryżu.

Łukasz Zagała urodził się w 1972 roku w Zabrzu. Jest także absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, w 2005 roku obronił dysertację doktorską. Pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten oraz Odile Decq/Benoit Cornette.

W roku 1997 wspólnie założyli pracownię architektoniczną Medusa Group. Do najważniejszych projektów i realizacji, oprócz wymienionych powyżej, zaliczyć można: budynek biurowy Infinite Dreams w Gliwicach (2012), zespół budynków biurowych KTW w Katowicach (2016), projekt wnętrz zabytkowej Hali Koszyki w Warszawie (2016) czy TechPark Kanlux w Radzionkowie (2016).

Wykład jest częścią cyklu Spotkanie z Mistrzem organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.
Wykład odbędzie się w czwartek, 18 października 2018, o godz. 18:00 w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie

 

 

 

Spotkanie z Mistrzem – Przemo Łukasik i Łukasz Zagała
18 października 2018 roku, godz. 18.00
SARP Kraków Pl. Szczepański 6
Kraków

Dodaj komentarz