Nabór na 13. edycję Nagrody Arte Laguna otwarty!

Arte Laguna srl we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalnym MoCA ogłasza 13. edycję Międzynarodowego Konkursu Arte Laguna Prize, mającego na celu promocję i rozwój Sztuki Współczesnej. Nagroda Arte Laguna promuje sztukę współczesną od trzynastu lat, zbierając tysiące zgłoszeń od artystów z całego świata, wybraną przez jury na wielką wystawę w marcu w przestrzeniach Arsenale w Wenecji.

13. Arte Laguna Prize (źródło: materiały prasowe organizatora)

13. Arte Laguna Prize (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konkurs otrzymał odznaczenie Prezydenta Włoch, patronują mu między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego, Region Wenecji Euganejskiej, Gmina Wenecja, Uniwersytet Cà Foscari w Wenecji, Europejski Instytut Designu.

Konkurs przewiduje przyznanie nagród pieniężnych, zorganizowanie prestiżowej wystawy zbiorowej w weneckim Arsenale, wystaw prac w międzynarodowych Galeriach Sztuki, współpracę z różnymi spółkami i Rezydencjami Sztuki, wpis do portalu artelaguna.world oraz publikację Katalogu.

Nagroda jest przyznawana w dziesięciu kategoriach: malarstwo, rzeźba i instalacja, sztuka fotografii, sztuka wideo i filmy krótkometrażowe, występy, sztuka wirtualna, grafika cyfrowa, sztuka środowiskowa, sztuka miejska oraz design. Temat pracy jest dowolny i nie ma ograniczeń wiekowych ani narodowościowych.

Artyści mogą wygrać:

  •  wystawę w Wenecji w marcu 2019 roku
  •  6 nagród pieniężnych w wysokości 7 000 € każda
  • publikacja w oficjalnym katalogu
  • 4 wystawy osobiste w międzynarodowych galeriach sztuki, 9 rezydencji artystycznych, 4 kolaboracje z firmami, 2 kolaboracje z platformami artystycznymi i fundacjami, udział w 4 międzynarodowych festiwalowych wystawach końcowych

Więcej informacji na stronie www.artelagunaprize.com/pl.

13. Międzynarodowy Konkurs Arte Laguna Prize
Zgłoszenia do 27 listopada 2018 roku

Dodaj komentarz