WY-twórcy – zadania edukacyjne w Arsenale w Białymstoku

WY-twórcy to cykl działań twórczych towarzyszących wystawom. Do 25 października nieodpłatnie udostępniamy zestaw towarzyszący ekspozycjom: Hubert Czerepok Początek oraz Valentin Ruhry Eliza, przez artystkę, Ewę Chacianowską.

„WY-twórcy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„WY-twórcy” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Odwiedź wystawę Huberta Czerepoka Począteki zwróć uwagę na dwuznaczność przedmiotów przedstawionych przez artystę na filmach. Dokończ przygotowane wcześniej rysunki przedmiotów według własnej wizji, a następnie zobacz, czy ktoś inny zrobił to w podobny sposób do Ciebie, czy może w zupełnie inny. Przyjrzyj się pracom na wystawie Valentina Ruhry’ego Eliza. Stwórz swoje własne dzieło i opowiedz o nim historię – Ewa Chacianowska.

DWUznaczność Czerepoka:

Zadanie ma zainteresować odbiorcę tym, w jaki sposób autor, artysta Hubert Czerepok stara się zwrócić w swoich pracach uwagę na dwuznaczność przedmiotów i nabieranie przez nie nowych znaczeń. Dwuznaczność to zjawisko, które często możemy napotkać w życiu codziennym, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Odbiorca podejmuje próbę określenia znaczenia przedmiotów poprzez dorysowanie własnej ich wizji. Konfrontuje następnie swoją pracę z inną interpretacją przedmiotu, zdając sobie sprawę z tego, jak wiele znaczeń może być przyporządkowanych do tego samego przedmiotu.

Historia wielotematowa Ruhry’ego:

Chodzi o pokazanie, jak artysta łączy wiele tematów w jedną spójną historię. Tłumaczymy odbiorcy terminy: INSTALACJA, RZEŹBA, ARCHITEKTURA, TECHNOLOGIA, SZTUCZNA INTELIGENCJA, INTERNET, ROBOT, PRZESTRZEŃ, CZŁOWIEK, które są punktem odniesienia do wystawy Eliza. Tematy te poddane działaniu odbiorcy stają się nową historią zbudowaną zgodnie z jego wyobraźnią.

Torby „WY-twórców” przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, ale dorosły zwiedzający w pojedynkę czy grupa znajomych także może po nie sięgnąć. Każdy zestaw zawiera kocyk, przybory do rysowania oraz kartki z ćwiczeniami odnoszącymi się do wystawy. Chodzi o to, by rozgościć się wygodnie na ekspozycji i bawić się, czerpiąc inspirację z otaczających prac.

Ćwiczenia plastyczno-sensoryczne angażują wyobraźnię dziecka i opiekuna, prowokują do rozmowy i twórczego spędzenia czasu, również po powrocie do domu. Dzieci oswajają z dziełami sztuki i przestrzenią galeryjną, dorosłym pozwalają w niestandardowy sposób spojrzeć na eksponowane dzieła.

Organizatorzy zapraszają rodziny z dziećmi i wszystkie kreatywne osoby do zabawy w „wy-twórców”. Projekt ma charakter cykliczny, więcej informacji na stronie Galerii Arsenał.

WY-twórcy 
Do 25 października 2018 roku
Galeria Arsenał w Białymstoku

Dodaj komentarz