Promocja IV tomu Architektura jest najważniejsza

W spotkaniu w Zachęcie wezmą udział: prof. Małgorzata Omilanowska, prof. Marta Leśniakowska, prof. Jan Rylke oraz Grzegorz Piątek. Rozmowę poprowadzi Irek Grin.

„Architektura jest najważniejsza. Drzewa”, Wydawnictwo EMG (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Architektura jest najważniejsza. Drzewa”, Wydawnictwo EMG (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Nieprzemyślane niszczenie dziedzictwa przyrodniczego (na niespotykaną dotąd w demokratycznej Polsce skalę), z którym mamy do czynienia w ostatnim czasie, sprowokowało Ewę Mańkowską-Grin do stworzenia następnego tomu z serii Architektura jest najważniejsza. Tom w całości poświęcony jest drzewom. Wydawnictwo EMG zaproponowało wybranym autorom napisanie esejów o drzewach i ich roli w kontekście działalności architektonicznej i urbanistycznej. Różnorodność spojrzeń i postaw prezentowanych w szkicach oddaje bogactwo możliwych sposobów rozumienia i opisu niełatwego związku natury i kultury.

Zamieszczone w książce teksty Barbary Bartkowicz, Marty Leśniakowskiej, Małgorzaty Omilanowskiej, Olgi Tokarczuk, Grzegorza Piątka, Piotra Wróbla i Jana Rylkego mierzą się z zagadnieniami wzajemnej zależności, ostrego konfliktu, przenikania się i współżycia świata drzew z rozwijającą się w szalonym tempie cywilizacją człowieka i jej najlepiej widoczną emanacją: architekturą i budownictwem.
Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

Promocja książki Architektura jest najważniejsza, tom IV Drzewa
Wydawnictwo EMG, Kraków
2018 23 października 2018 roku, godz. 18.00
Zachęta narodowa Galeria Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz