Innovation. Kids Design Space

Jak w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie połączyć niezwykłą dziecięcą wyobraźnię z twórczym doświadczeniem dorosłych? Odpowiedzią jest technologia, poszukiwanie kreatywnych rozwiązań na problemy dzisiejszego świata. Pora odejść od rutyny, zerwać ze schematami i spojrzeć w przyszłość wraz z nową odsłoną Kids Design Space. Motyw przewodni tegorocznej, IV edycji projektu to Innowacje.

„Kids Design Space”, Fundacja Open Mind, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Innovation. Kids Design Space”, Fundacja Open Mind, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Fundacja Open Mind i CRZ Krzywy Komin po raz kolejny zapraszają do udziału w bezpłatnych, interdyscyplinarnych warsztatach prowadzonych przez znanych i cenionych polskich projektantów, architektów oraz innowatorów. Dzieci pod skrzydłami specjalistów poznają tajniki druku 3D, zaprojektują bezzałogowe środki transportu, a natura będzie przewodnikiem do stworzenia wielozadaniowych dronów służących ochronie środowiska. Wypracują wizję miasta przyszłości, poszukają rozwiązań z zakresu innowacji społecznych, stworzą aplikację webową wspierającą wspólną naukę, sprawdzą, czy można mieszkać w kartonowych domach. Podczas pracy organizatorzy chcą budować z uczestnikami partnerską relację. Zawodowcy staną się mistrzami dla dzieci, a dzieci dla zawodowców. Każdy z nich wniesie do projektu nieocenioną wartość.

Program realizowany jest w czterech etapach: Doświadczenie, czyli zdobywanie wiedzy, Kreowanie, polegające na tworzeniu innowacyjnych konceptów, Realizacja, czyli etap, w którym dorośli zainspirowani pracami dzieci wypracują innowacyjne projekty, które wraz z prezentacją kilkumiesięcznej pracy zostaną zaprezentowane podczas finałowej Wystawy, będącej zwieńczeniem całej inicjatywy.
Uczestnicy IV edycji Kids Innovation – Design Space będą mieli okazję wybrać się do wielu ciekawych miejsc we Wrocławiu. Na naszej liście znajdują się m.in. Materialise- pionier druku 3D, Brand 24 – miejsce twórczych spotkań technologii, wiedzy i biznesu, Centrum Innowacji firmy 3M, Schumacher Packaging – lider w produkcji tektury.

W Pracowni Projektowania Środków Transportu ASP poczują atmosferę jednej z najlepszych uczelni artystycznych w Polsce. Muzeum Współczesne wzbogaci ich doświadczenie o doznania artystyczne. Zajrzymy za kuluary międzynarodowej Pracowni Architektonicznej PRP. Mnóstwa wrażeń dostarczy także wystawa prac dzieci w salonie Porsche. We wspaniałą, eko-kulinarną podróż zabierze nas Studio Delikatesy.

„Kids Design Space”, Fundacja Open Mind, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Innovation. Kids Design Space”, Fundacja Open Mind, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Oferta warsztatów jest bardzo różnorodna. Organizatorzy dają możliwość czerpania kreatywnej energii od znamienitych ludzi ze świata dobrego designu. Do współpracy dołączyli: Ewa Solarz, Adam Gurgul, Aleksandra Omiotek, Alicja Pałys, Dariusz Werschner, Jerzy Łątka, Joanna Aniszczyk, Kamil Podolak, Katarzyna Koperkiewicz, duet projektantów z Kubasek Studio: Krzysztof Kubasek i Małgorzata Pawlak-Kubasek, Magdalena Skowrońska, Patrycja Mastej, zespół architektów z PRP Poland, Wiktoria Lenart.

„Innovation. Kids Design Space”, Fundacja Open Mind, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Innovation. Kids Design Space”, Fundacja Open Mind, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Zajęcia warsztatowe to doskonała szansa na rozwijanie zainteresowań, zdolności i zdobycie nowych doświadczeń przez swobodną zabawę. Uczestnicy będą mieli okazję dać upust kreatywności, zanurzyć ręce w farbach czy kleju i spróbować swoich sił w różnych artystycznych dyscyplinach. Wszystkie scenariusze zajęć przygotowywane są przez projektantów w taki sposób, by udział dzieci w warsztatach wspomógł rozwój ich sprawności manualnych i rozbudził ciekawość w obszarze designu i sztuki.

Obecne tempo zmian w różnych dziedzinach życia wymusza potrzebę interdyscyplinarnego dialogu, co jest szczególnie ważne dla rozwoju dzieci i młodzieży. Pragniemy rozwijać w młodych umysłach ciekawość, zaangażowanie i odwagę do realizacji marzeń. Chcemy, by mieli poczucie, że są częścią naszej przyszłości. Ich pomysły są wartościowe i mogą być przekute w innowacyjny, estetyczny i funkcjonalny produkt. Taka świadomość daje dużo mocy do działania i otwiera na przeżywanie nowych przygód – mówią organizatorzy.

Innovation. Kids Design Space
Od września do grudnia 2018 roku
Krzywy Komin
Wrocław

Dodaj komentarz