Znaki-Kody-Komunikaty w Łodzi

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawę pt. Znaki-Kody-Komunikaty, która otworzy się 19 października i potrwa do 2 grudnia.

„Znaki-Kody-Komunikaty” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Znaki-Kody-Komunikaty” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Celem wystawy Znaki-Kody-Komunikaty – jest ukazanie licznych w sztuce współczesnej manifestacji artystycznych, w których rozpoznawalną rzeczywistość obrazową zastępują wypowiedzi oparte na stworzonych przez autorów indywidualnych, subiektywnych systemach znaków.

Na jednym biegunie tej sztuki znajdą się prace i działania twórców wywodzących się z tradycji ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Głównym narzędziem ekspresji staje się w nich spontaniczny gest, w warstwie obrazowej pojawiają się, często dramatyczne, kompozycje symboli będących ekwiwalentami emocji.

Na drugim biegunie będą sytuować się dzieła eksponujące wypowiedzi, w których artyści operują stworzonymi przez siebie systemami znaków oraz kodami pozwalającymi na przekładanie przeżyć, emocji i wzruszeń na uporządkowany przekaz wizualny. Znakiem staje się często opracowany przez twórcę, uproszczony motyw obrazowy.

Wystawa zaprezentuje dokonania w dziedzinie malarstwa, grafiki, tkaniny, obiektu i videoartu, zarówno łódzkich, jak i pochodzących z innych polskich ośrodków, artystów, których dorobek mieści się w przestrzeni szeroko pojętego nurtu kaligraficznego.

Znaki-Kody-Komunikaty
Od 19 października do 2 grudnia 2018 roku
Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

Dodaj komentarz