• 2018-10-12

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta to święto polskiej i światowej sztuki tańca współczesnego.

„8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca”, Tarnów (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca”, Centrum Sztuki Mościce, Tarnów (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Gromadzi uznane, nowatorskie zespoły oraz artystów doświadczonych i debiutujących. Popularyzuje dokonania teatru tańca i zwraca uwagę na niezwykłe środowisko twórców sztuki tańca. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, współuczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w mistrzowskich konsultacjach.

Ideą tegorocznej edycji Sceny Otwartej będzie refleksja nad transgresją tradycji i współczesności. W tym rozumieniu tradycja nie jest przestrzenią pochłanianą przez nowoczesność, ale pozostaje równie mocnym żywiołem. Wystąpią Richard Alston Dance Company z Wielkiej Brytanii, Szeged Contemporary Dance Company z Węgier, Polski Teatr Tańca z Poznania, Kielecki Teatr Tańca, Teatr V6 z Łodzi oraz młodzi, niezależni tancerze.
Festiwal poprzez szereg wydarzeń będzie stawiał pytanie w jaki sposób, na różnych płaszczyznach, konfrontują się inspiracje pochodzące z kanonu sztuki ze współczesnymi realiami świata i wrażliwością artystów oraz odbiorców. Bowiem to właśnie dla publiczności tworzony jest program, który pasjonuje doświadczonych widzów i przyciąga tych, którzy nie zetknęli się wcześniej ze sztuką tańca, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzięki Scenie Otwartej coraz więcej osób, które do tej pory nie miały kontaktu z teatrem tańca, przekonuje się, że taniec może dostarczać wielu niezapomnianych przeżyć.
Ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta jest Jacek Przybyłowicz.
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta jest współfinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Teatr i taniec 2018, budżetu Województwa Małopolskiego oraz przy wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca
Od 20 do 28 października 2018 roku
Centrum Sztuki Mościce
Tarnów

Dodaj komentarz

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR