• 2018-10-12

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta to święto polskiej i światowej sztuki tańca współczesnego.

„8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca”, Tarnów (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca”, Centrum Sztuki Mościce, Tarnów (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Gromadzi uznane, nowatorskie zespoły oraz artystów doświadczonych i debiutujących. Popularyzuje dokonania teatru tańca i zwraca uwagę na niezwykłe środowisko twórców sztuki tańca. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, współuczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w mistrzowskich konsultacjach.

Ideą tegorocznej edycji Sceny Otwartej będzie refleksja nad transgresją tradycji i współczesności. W tym rozumieniu tradycja nie jest przestrzenią pochłanianą przez nowoczesność, ale pozostaje równie mocnym żywiołem. Wystąpią Richard Alston Dance Company z Wielkiej Brytanii, Szeged Contemporary Dance Company z Węgier, Polski Teatr Tańca z Poznania, Kielecki Teatr Tańca, Teatr V6 z Łodzi oraz młodzi, niezależni tancerze.
Festiwal poprzez szereg wydarzeń będzie stawiał pytanie w jaki sposób, na różnych płaszczyznach, konfrontują się inspiracje pochodzące z kanonu sztuki ze współczesnymi realiami świata i wrażliwością artystów oraz odbiorców. Bowiem to właśnie dla publiczności tworzony jest program, który pasjonuje doświadczonych widzów i przyciąga tych, którzy nie zetknęli się wcześniej ze sztuką tańca, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzięki Scenie Otwartej coraz więcej osób, które do tej pory nie miały kontaktu z teatrem tańca, przekonuje się, że taniec może dostarczać wielu niezapomnianych przeżyć.
Ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Scena Otwarta jest Jacek Przybyłowicz.
Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta jest współfinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Teatr i taniec 2018, budżetu Województwa Małopolskiego oraz przy wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

8. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca
Od 20 do 28 października 2018 roku
Centrum Sztuki Mościce
Tarnów

Dodaj komentarz