• 2018-10-12

Grzegorz Turnau wraca do Bedford School i śpiewa po angielsku

9 listopada nakładem wytwórni Mystic Production ukaże się nowa płyta Grzegorza Turnaua zatytułowana Bedford School. Na płycie, odnaleźć można „turnauowskie” aranżacje utworów znanych z repertuaru takich artystów jak The Beatles, Paul McCartney, Billy Joel, Donald Fagen, Sting czy Queen.

Grzegorz Turnau, „Bedford School” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Grzegorz Turnau, „Bedford School” (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Ta podróż zaczyna się w Bedford, mieście położonym w centralnej Anglii. Jest rok 1980. Grzegorz Turnau – niedoszły absolwent muzycznej podstawówki większość wolnego czasu spędza w dziale muzycznym Bedford School, gdzie stara się dobrać ze słuchu właściwe akordy do ulubionych piosenek Lennona i McCartney’a, które towarzyszyły mu od dzieciństwa i które w dużej mierze ukształtowały go jako piosenkarza.

Pierwotnie zamierzałem zatytułować tę płytę For No One – w nawiązaniu do emblematycznej beatlesowskiej ballady. Skoro często wracałem do tych piosenek i grywałem je dla relaksu czy podczas domowych imprez, tytuł wydawał się odpowiedni: ta płyta nie jest „dla kogoś”, tylko dla mnie. Ale w końcu nazwałem ją Bedford School. Dlaczego? Wyjaśnieniem jest piosenka tytułowa. W każdym razie – mam taką nadzieję – przyznaje artysta.

Grzegorz Turnau, Bedford School
Premiera: 9 listopada 2018 roku
Mystic Production

Dodaj komentarz