Filip Springer na WroFoto

WroFoto zaprasza na październikowe spotkanie z Filipem Springerem Przestrzeń odkryta na nowo.

Filip Springer,„Przestrzeń odkryta na nowo”, WroFoto, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Filip Springer,„Przestrzeń odkryta na nowo”, WroFoto, Wrocław (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Prelegentem będzie Filip Springer reporter i fotograf. Jego reporterski debiut Miedzianka. Historia znikania (Czarne 2011) znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie (Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL, Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni, Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach, 13 pięter, Księga Zachwytów) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukazała się mini debiut prozatorski, książka Zegarmistrz wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Filip Springer mieszka i pracuje w Warszawie, współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.
Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Ze względu na duże zainteresowanie na spotkanie będzie mogło wejść pierwsze 150 osób.
Na wydarzeniu na Facebooku będzie możliwość oglądania relacji z wydarzenia.
Organizator: WroFoto oraz Strefa Kultury Wrocław

Cykl spotkań wokół fotografii WroFoto to projekt mający już swoją wrocławską tradycję. WroFoto to więcej niż wykład czy spotkanie autorskie. Gośćmi są znani fotografowie. Podczas spotkań przedstawiają i omawiają swoje zdjęcia, odkrywając tajniki warsztatu. Bardziej niż o technice i obsłudze aparatu wolą mówić o pomysłach, inspiracjach i eksperymentach.
Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników fotografii, zarówno tych obeznanych z tematyką, jak i młodych fotografów.

Filip Springer Przestrzeń odkryta na nowo 
23 października 2018 roku, godz. 18.00
WroFoto
Barbara, ul Świdnicka 8B
Wrocław

Dodaj komentarz