Książka na jesienne wieczory

Nie ulega wątpliwości, że jesień to idealna pora roku na nadrobienie wszystkich czytelniczych zaległości. Coraz krótsze dni oraz długie i chłodne wieczory sprzyjają zatopieniu się w lekturze, dzięki której świat na zewnątrz wydaje się choć odrobinę bardziej przyjazny. Na szczęście jesień nie jest okresem urlopów dla pisarzy oraz wydawców, którzy dokładają wszelkich starań, by w naszych biblioteczkach, nawet w zimne i ponure miesiące, panowała wiosna. Z pewnością każdy, niezależnie od indywidualnych upodobań, będzie w stanie odnaleźć idealną jesienną propozycję dla siebie!

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Gdy za oknem na dobre rozpanoszyła się jesień, w naszych domach zagościł… Mróz!

Najnowsza propozycja Remigiusza Mroza, a dokładniej jego powieść pod tytułem Kontratyp, wzbudza ostatnio gorące emocje wśród polskich czytelników. Nic w tym dziwnego – to kolejna doskonała i trzymająca w napięciu opowieść w dorobku popularnego pisarza, która przenosi czytelników do kraju położonego u podnóży Himalajów – Nepalu. Przy surowym klimacie tego azjatyckiego państwa, polska jesień może wydawać się upalną porą roku! W Kontratypie mecenas Joanna Chyłka będzie musiała jednak zmierzyć się ze znacznie trudniejszym przeciwnikiem niż niekorzystne warunki atmosferyczne. Tragedia, która wydarzyła się na Annapurnie, budzi bowiem wiele wątpliwości… Przed Joanną Chyłką pojawia się ogromne wyzwanie, tym bardziej, że oprócz rozwiązania kryminalnej zagadki, musi także uporać się z problemami natury osobistej…

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

 A może by tak coś o jesieni… życia? 

Kolejną idealną lekturą na jesienne wieczory niewątpliwie jest Miłość na walizkach Małgorzaty Kalicińskiej. To absolutna nowość na rynku czytelniczym – jej premiera odbyła się trzeciego października 2018 roku – jednak już zdążyła rozkochać w sobie tysiące polskich czytelniczek. Powieść przedstawia losy dwojga zakochanych w sobie ludzi – Marianny i Antoniego. Choć oboje osiągnęli już dojrzały wiek, wciąż odczuwają ogromny apetyt na życie. Razem z nimi tej jesieni czytelnicy udadzą się we wspaniałą podróż do Lizbony, Finlandii oraz Australii!

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Humor przeciwko jesiennej szarości!

Na miano doskonałej jesiennej propozycji książkowej zasługuje również absolutny hit tego roku, a mianowicie książkowy debiut uznanej polskiej piosenkarki, Katarzyny Nosowskiej pod tytułem A ja żem jej powiedziała. To znakomita, humorystyczna książka, dzięki której fani artystki mają szansę poznać ją z zupełnie innej niż dotychczas strony. Napisany pół żartem, pół serio zbiór pięćdziesięciu tekstów to prawdziwa skarbnica życiowej mądrości. Niezwykle inteligentny humor Katarzyny Nosowskiej z pewnością poprawi humor każdemu, nawet w najbardziej ponury dzień!

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Na ulicy Czereśniowej też jesień!

Jesień na ulicy Czereśniowej to propozycja dedykowana najmłodszym czytelnikom – nawet tym, którzy jeszcze nie potrafią czytać. Autorka książeczki, Rotraut Susanne Berner, posługuje się bowiem nie słowem, a obrazem. Kolorowe, niezwykle szczegółowe ilustracje pozwolą dzieciom ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz rozwijać wyobraźnię. Co najważniejsze jednak na progu jesieni – pokażą, że ta pora roku wcale nie musi być szara i smutna. W końcu na ulicy Czereśniowej przez cały rok rządzi niesamowity koloryt i doskonała zabawa!

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Odkrywanie Turcji jesienią

W chłodne dni wiele osób marzy o podróży w gorące, egzotyczne miejsca. Na szczęście dzięki książkom można udać się do nich nawet bez wychodzenia z domu! Marcelina Szumer-Brysz, w swojej najnowszej publikacji pod tytułem Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji zaprasza czytelników do Turcji, do której Polacy zapałali ogromną sympatią m.in. dzięki popularnym w naszym kraju tureckim serialom telewizyjnym. Autorka proponuje jednak podróż nie po zabytkach albo wspaniałych plażach, lecz po kulturze, burzliwej historii, religii oraz polityce Turcji. Miłośnicy reportażu będą mieli szansę bliżej poznać ten fascynujący kraj, odarty ze zniekształcających jego obraz mitów i stereotypów.

źródło: materiały reklamodawcy

źródło: materiały reklamodawcy

Mimo coraz chłodniejszej pogody, na rynku wydawniczym temperatura aż wrze! Na czytelników czeka szeroki wachlarz nowości, jak również uznanych klasyków, które uświetnią nawet najbardziej ponure, jesienne dni. Wszystkie opisane powyżej książki, a także wiele innych, idealnych na tę porę roku propozycji, odnaleźć można w sklepie Merlin.pl pod adresem: https://merlin.pl/catalog/ksiazki-m10349074/. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą, niepoddawania się jesiennej chandrze i oczywiście – czytania!

 

Dodaj komentarz