Rzizajn Na granicy między rzeźbą, a dizajnem

Rzizajn Na granicy między rzeźbą, a dizajnem. To, czy przedmiot został wykonany przez wzornika czy rzeźbiarza nie klasy kuje go z góry jako dizajn lub sztukę. Co jeśli lampa, solniczka czy gąbka, którą kupujesz poza swoim przeznaczeniem i wyglądem, czyli typowo wzorniczymi kryterium, niosłaby też ładunek emocjonalny, jakąś głębszą ideę?

„Rzizajn”, Galeria 18a, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Rzizajn”, Galeria 18a, Warszawa (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Tym przecież zajmuje się sztuka. W lutym tego roku, w przestrzeni Kultura ma Wiele Twarzy, na terenie Zbrojowni Sztuki w Gdańsku odbyła się wystawa Rzizajnu. W kwietniu na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku miał miejsce wykład na ten temat, w ramach cyklu wykładów suplementarnych. 12 października 2018 zapraszamy do Galerii 18a, przy ulicy Brackiej w Warszawie, na nową odsłonę obiektów, które stoją na granicy między rzeźbą, a dizajnem by pokazać, że ta ziemia niczyja, to całkiem spory i dobrze zagospodarowany kawałek. W projekcie biorą udział:
Saskia Wojtalewicz, Bartosz Guz, Dominika Karc, Sewer Niedźwiecki, Kamil Niewiński, Natalia Magalska, Klaudia Żak, Zuzanna Czerczak, Marek Rzepnikowski, Przemysław Trześniak, Zuzanna Stróżykiewicz, Iwona Sidło, Emilia Gizowska, Dawid Jasiński, Ola Witaszczyk

Koncert Sewera Niedźwieckiego – godz. 20.00 Galeria 18a ul. Bracka 20B Warszawa pałac w podwórzu (wejście lewą klatką schodową)
Organizatorzy: Ar ormator oraz Galeria 18a

Rzizajn
Od 12 października 2018 roku
Wernisaż: 12 października 2018 roku, godz. 19.00-22.00
Kuratorzy: Dr Łukasz Guzek, Dominika Karc
Galeria 18a
Warszawa

Dodaj komentarz