• 2018-10-10

Girls & Flowers

Wystawa Girls & Flowers to doskonała propozycja dla zwolenników tradycyjnej fotografii. Ekspozycja prezentuje portrety kobiet i kwiatów w obiektywie fotografa Jacka Samotusa. Artysta jest autorem ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, a jego prace znajdują się w muzeach i prywatnych kolekcjach w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Jacek Samotus, „Girls & Flowers” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jacek Samotus, „Girls & Flowers” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Swoją wystawę poświęconą dziewczętom i kwiatom Jacek Samotus komentuje tak: „oba te zjawiska są tak naturalnie piękne, że trudno je opisać. To trzeba zobaczyć. Zapraszam”.

Twórcza droga Samotusa rozpoczęła się pod koniec lat 70. XX wieku. Dzięki uzyskanym nagrodom i stypendiom zagranicznym wyemigrował w roku 1979 najpierw do Australii , a 10 lat później  do Stanów Zjednoczonych. Rozwijał w tym okresie swoje zdolności warsztatowe i osiągnął duży sukces  nie tylko na wymagającym rynku amerykańskim, ale także australijskim i europejskim, drukując zdjęcia w czołowych światowych pismach komercyjnych, poświęconych m.in. modzie i sztukom pięknym takich jak:  Vogue, Harper`s Bazaar, Elle, The New York Times czy Australian Creative. Po powrocie do kraju (w roku 2015) postanowił zamieszkać we Wrocławiu, skąd zresztą pochodzi i oddać się wyłącznie twórczości artystycznej, której efekty będzie można zobaczyć właśnie na wystawie pt. Dziewczęta i kwiaty (Girls & Flowers).

Jacek Samotus. Girls & Flowers
Kurator: Andrzej Saj
Od 4 do 28 października 2018 roku
Wernisaż: 11 października 2018 roku, godz. 18.00
Galeria RING w Legnicy

Dodaj komentarz