Do it – instrukcja obsługi

Czy istnieje przepis na dzieło sztuki? Skorzystaj z instrukcji Mariny Abramović, Yoko Ono, Davida Lyncha i sprawdź czy to możliwe. Nietypowa wystawa do it od 4 października w Łodzi

Allison Knowles „Hommage to Each Red Thing & Feng Hu”  w interpretacji Marty Krześlak fot.Karolina Wojtas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Allison Knowles „Hommage to Each Red Thing & Feng Hu” w interpretacji Marty Krześlak fot.Karolina Wojtas (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak wyglądałoby dzieło, jeśli to ktoś inny, niż sam artysta, byłby odpowiedzialny za jego produkcję? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na wystawie do it – instrukcja obsługi sztuki. Co więcej, będziecie mogli taką odpowiedzialność wziąć na siebie wykonując krok po kroku instrukcje autorstwa artystów takich jak: Annette Messager, Christian Boltanski, Claire Fontaine, David Lynch, Jimmie Durham, Marina Abramović, Allison Knowles, Michelangelo Pistoletto, Paweł Althamer, Nam June Paik, David Lynch czy Yoko Ono.

Do it to projekt, który od 25 lat krąży po całym świecie, a jeszcze nigdy nie był prezentowany w Polsce. Wystawa obędzie się w Łodzi w hali pofabrycznych zakładów WI–MA i trwać będzie od 4 do 28 października. Na ten czas miejsce zamieni się w przestrzeń wypełnioną działaniami twórczymi. Poprzez wprowadzanie i usuwanie niektórych dzieł wraz z upływem czasu, ekspozycja przybierać będzie formę „żywego organizmu”. Podczas łódzkiej odsłony zaproszeni artyści, kuratorzy, a przede wszystkim publiczność, stworzą istne laboratorium praktyk artystycznych. Już w dniu otwarcia wystawy będzie można stworzyć niejedno dzieło sztuki.

Do it – instrukcja obsługi
Organizatorzy: Fundacja Superkurator, ekipa MamyCynk
Kurator do it: Hans Ulrich Obrist
Kuratorzy do it – instrukcja obsługi: Karolina Balke, Jacek Laube
Od 4 do 28 października 2018 roku
WI-MA, al. Piłsudskiego 135, Łódź

Dodaj komentarz