• 2018-10-09

XXII Festiwal KORCZAK 2018

Już 12 października rozpocznie się w Warszawie XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018. Festiwal adresuje swoje wydarzenia do: niemowlaków, przedszkolaków, uczniów oraz opiekunów.

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas tegorocznej edycji odbędzie się około sto wydarzeń artystycznych i edukacyjnych. Prezentowane będą wyjątkowe, niecodzienne przedstawienia teatrów polskich. W repertuarze Festiwalu znajdą się propozycje dla niemowlaków, dzieci młodszych i młodzieży a także ich wychowawców. Festiwal to także wyjątkowa, weekendowa okazja do rodzinnej przygody z teatrem. Tradycyjnie 20 minut przed każdym spektaklem odbywać się będą happeningi teatralne. Tradycyjnie tuż po każdym spektaklu twórcy rozmawiać będą z widzami. Nie zabraknie corocznych wydarzeń poświęconych pamięci Janusza Korczaka.

W tegorocznym repertuarze nie mogło zabraknąć spektakli dla najmłodszych Widzów. W tym okresie życia dopiero zaczynają poznawać kształty, kolory, uczą się poznawać dźwięki… Z myślą o nich odbędzie się kilka spektakli przeznaczonych dla Naj Najów: Ptasi baj, Blisko, Kolorowe drzewo, Księżycowo.

Działania teatralne zachęcają małego Widza do obserwacji otaczającego świata, a tym samym w sposób wyjątkowy pobudzają jego zmysły, wpływają na jego rozwój. Festiwal od kilkunastu lat promuje i zachęca rodziców by z maluchami uczestniczyli w wydarzeniu teatralnym. Wszystko to w ramach programu Ab ovo „zacząć od jaja”, którego celem jest edukacja przez sztukę od pierwszych dni życia.

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2018
Od 12 do 19 października 2018 roku
Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Assitej w Warszawie

Dodaj komentarz