• 2018-10-09

Ewa Wycichowska w Teatrze Wielkim w Łodzi

10 października w sali kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi odbędzie się wyjątkowe spotkanie z legendą polskiego baletu – Ewą Wycichowską oraz Jagodą Ignaczak – autorką biografii o artystce.

Ewa Wycichowska, „Ognisty ptak”, fot. Ch. Zieliński (źródło: materiały prasowe teatru)

Ewa Wycichowska, „Ognisty ptak”, fot. Ch. Zieliński (źródło: materiały prasowe teatru)

O godzinie 17.00 odbędzie się rozmowa z Ewą Wycichowską, która na scenie kameralnej będzie również podpisywać książkę Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej. Po spotkaniu, które poprowadzi Marcin Bogusławski, rozpocznie się dwuczęściowy wieczór baletowy  Ścieżki życia.

Pierwsza część The Way of Life w choreografii Bogumiły Szaleńczyk – uczennicy prof. Wycichowskiej, z muzyką Hansa Zimmera – wybitnego kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy wielu nagród (w tym Oskara). Druga natomiast to Carmina burana Carla Orffa w choreografii Tamasa Juronics’a – wybitnego węgierskiego twórcy, którego spektakle były już wystawiane podczas Łódzkich Spotkań Baletowych.

Obie części łączy podobne spojrzenie artystów na spektakl baletowy. Choć różnymi zabiegami, zrywają z konwencją tradycyjnego widowiska fabularnego. W swej koncepcji zmierzają w kierunku teatru tańca, gdzie ruch staje się podstawowym narzędziem do snucia przenikliwej tellurycznej opowieści.

Ewa Wycichowska – spotkanie
10 października 2018 roku, godz. 17.00
Teatr Wielki w Łodzi

Dodaj komentarz