• 2018-10-06

Prawiek i inne czasy Olgi Tokarczuk na scenie Teatru Ochoty

Zbliża się pierwsza premiera Teatru Ochoty w nowym sezonie. Konrad Dworakowski, reżyser i dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi, pracuje nad spektaklem na motywach powieści Prawiek i inne czasy Olgi Tokarczuk. Premiera odbędzie się 7 października.

Olga Tokarczuk, „Prawiek i inne czasy”, reż. Konrad Dworakowski (źródło: materiały prasowe teatru)

Olga Tokarczuk, „Prawiek”, reż. Konrad Dworakowski (źródło: materiały prasowe teatru)

W przedstawieniu zagrają nastoletni aktorzy wyłonieni w konkursie Polowanie na motyle, flagowym projekcie Teatru Ochoty dla młodych twórców teatralnych.

Siłą spektaklu jest zderzenie kontrastów: energii młodości oraz nostalgicznej refleksji nad przemijaniem i trwaniem. Perspektywa debiutujących aktorów spotyka się tutaj z wizją wypracowaną przez doświadczonego reżysera. Konrad Dworakowski proponuje bowiem powrót do teatru narracji i symbolu, idąc za uniwersalną historią, stworzoną przez Tokarczuk poza miejscem i czasem. Młodzi aktorzy natomiast, uruchamiając mityczną opowieść, dodają jej niezbędne współczesne konteksty.

Ich bezkompromisowy bieg naprzód to nie tylko próba odtworzenia losów mieszkańców Prawieku, to również własne życiowe doświadczenie, którym dzielą się na scenie, odważnie spoglądając widzom w oczy.

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria: Konrad Dworakowski
Scenografia i kostiumy: Martyna Dworakowska
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Ruch sceniczny: Krystyna Dębicka
Asystentka reżysera: Hanna Kłoszewska
Realizacja scenografii: Wiktor Korzeniewski, Marcin Chojnacki
Charakteryzacja: Ali Kosoian-Koźbielska

Występują: Julia Barbasiewicz, Julia Borowska, Maciej Domański, Kalina Gawrysiak, Maria Gojło, Dorota Goljasz, Maksymilian Hojka, Alicja Kenny, Zofia Kowalczyk, Oliwia Paradowska, Michał Prus, Olga Turno.

Olga Tokarczuk, Prawiek i inne czasy
Premiera: 7 października 2018 roku, godz. 17.00 i 19.00
Teatr Ochoty w Warszawie

Dodaj komentarz