Uwaga, zabytek! Warsztaty architektoniczne

Temat czwartego spotkania w tegorocznym cyklu Uwaga, zabytek! brzmi Zabytek do mieszkania. Te zajęcia poświęcone będą zabytkowej architekturze mieszkaniowej. Uczestnicy przyjrzą się warszawskim kamienicom i poznają ich nazwy, detale i historie.

„Uwaga, zabytek!”, Dom spotkań z historią (źródło: materiały prasowe organizatorów)

„Uwaga, zabytek!”, Dom Spotkań z Historią (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Spojrzą też na wille i zastanowią się, czy zabytkowe może być całe osiedle! A jak różniło się życie ludzi, którzy mieszkali w tych samych budynkach sto lat temu? To kolejny temat do dyskusji! Porozmawiają też o tym, jak należy dbać o takie zabytki, a podczas warsztatu kreatywnego zaprojektują i wykonają fasady kamienic.

Każde spotkanie składa się z krótkiej prezentacji multimedialnej, podczas której uczestnicy poznają przykłady różnych zabytków, zgłębiają określone problem związane z zabytkami i – co najważniejsze – budzą swoją wyobraźnię. Będzie ona niezbędna w części praktycznej – podczas kreatywnego warsztatu architektonicznego! Z najróżniejszych materiałów młodzi miłośnicy architektury i ich rodzice oraz opiekunowie będą tworzyć pod okiem doświadczonych animatorów pojedyncze budynki lub całe ich kompleksy. Dzięki temu poznają wybrane zabytki – dosłownie – na wylot i lepiej zrozumieją ich wartość oraz wyjątkowość. Każde spotkanie kończy się prezentacją naszych dzieł. Oczywiście będzie można je zabrać ze sobą do domu na pamiątkę!

Projekt jest finansowany ze środków m. st. Warszawa, Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków. Partnerem projektu jest Dom Spotkań z Historią. Patronami medialnymi zostali: Polskie Radio Dzieciom, Dziecko w Warszawie, Histmag.org., CoJestGrane24, URBNEWS i Sztuka-Architektury.pl.

Uwaga, zabytek! Warsztaty architektoniczne
7 października 2018 roku, godz. 12.30
Dom Spotkań z Historią
Warszawa

Dodaj komentarz