Mikołaj Starowieyski Wielki Plan

Galeria Art Agenda Nova serdecznie zaprasza na wystawę Mikołaja Starowieyskiego Wielki Plan, której wernisaż odbędzie się 5 października (piątek) o godzinie 18:00. Wystawa potrwa do 20 listopada i będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00.

Mikołaj Starowieyski, „Wielki Plan”, Art Agenda Nova (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Mikołaj Starowieyski, „Wielki Plan”, Art Agenda Nova (źródło: materiały prasowe organizatorów)

Wystawie towarzyszy pokaz filmu Katarzyny Górnej Portret artysty romantycznego, w którym artystka podejmuje dyskusję ze stereotypowym wizerunkiem artysty.

Zabetonowany Giewont, piękniejszy i wygładzony, różowy, pełen blasku… podgiewoncie zbudowane na nowo, w formie zmutowanej agory, pełnej atrakcji wizualnych i symboli… całkowita dewastacja, zawłaszczenie przyrody, plan totalny… poskromić by oddać hołd przyrodzie i jej potędze, i wszystkiemu dookoła, i całe mnóstwo lekkich idei, o dużym ciężarze wykonawczym.

W tym kierunku mógłby się rozwinąć wątek o giewoncie artysty romantycznego (z filmu Katarzyny Górnej Portret artysty romantycznego), który zapragnął by być architektem/urbanistą.
Wystawie towarzyszy pokaz filmu Katarzyny Górnej Portret artysty romantycznego, w który artystka podejmuje dyskusję ze stereotypowym wizerunkiem artysty.

 

Mikołaj Starowieyski Wielki Plan
Od 5 października do 20 listopada 2018 roku
Wernisaż: 5 października 2018 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:0

Dodaj komentarz