• 2018-10-04

Za trzy dni startuje Unsound Festival

Krakowski Unsound Festival startuje już 7 października koncertem Tima Heckera z japońskimi muzykami dworskimi wykonującymi muzykę gagaku.

Unsound Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

Unsound Festival (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach festiwalu odbędą się również popołudniowe dyskusje, które toczyć się będą każdego dnia festiwalu. Poruszane tematy to m.in. kreatywna strona sztucznej inteligencji, zmiany klimatyczne, seks z robotami, obecność kultury żydowskiej w Krakowie, internetowe bojkoty, sytuacja polityczna w Europie Wschodniej, czy zdrowie psychiczne w branży muzycznej.

Wywiadów na żywo udzielą transseksualna DJ-ka i nauczycielka historii muzyki elektronicznej Eris Drew, raperka, poetka, frontwoman zespołu jazzowego Irreversible Entanglements Moor Mother, ceniony realizator dźwięku współpracujący z Davidem Attenborough Chris Watson, jeden z nestorów minimalizmu i muzyki dronowej Phill Niblock oraz członek The Knife Olof Dreijer.

W odpowiedzi na motyw przewodni i instalację Ephemera: Foris, pod tym samym adresem zobaczyć będzie można również instalację Mirosława Bałki stworzoną z nagrań terenowych ze schroniska dla psów w podwarszawskim Celestynowie.

Dwójka developerów związanych z wytwórnią PAN, Cory Levison i Louis Center, zaprogramowało projekt AS WiFI, którego zadaniem jest rozszerzenie doświadczenia koncertu Amnesii Scanner. Przez zaprojektowaną przez nich sieć będzie można porozumieć się z Oracle, sztuczną inteligencją będącą członkiem zespołu. Siecią dystrybuowana będzie również kryptowaluta, za którą następnie będzie można kupić muzykę.

Więcej informacji i program Festiwalu znajduje się na stronach serwisu News.o.pl.

Unsound Festival
Od 7 do 14 października 2018 roku
Kraków

Dodaj komentarz