• 2018-10-04

Julia nad morzem

Julia nad morzem to film opowiadający urokliwą historię samotnego wyjazdu nad morze dziewczyny w momencie jej życiowego przełomu. Nie dostawszy się bowiem na studia aktorskie, tytułowa Julia postanawia spędzić samotnie czas nad polskim morzem. W trakcie tej podróży zaskakuje ją jednak spore zainteresowanie ze strony mężczyzn, którzy okazują się reprezentować zgoła odmienną postawę niż wyidealizowane założenia bohaterki. Jest to film o paradoksach współczesnych relacji damsko-męskich, a także obraz dzisiejszej młodzieży niedojrzałej do podejmowania ważnych, życiowych decyzji.

„Julia nad morzem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Julia nad morzem” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Julia nad morzem to delikatny film, który zrodził się z najprawdziwszego buntu. Buntu przeciwko kliszom i uproszczeniom, jakie towarzyszą w polskim kinie (z małymi wyjątkami!) portretowaniu młodzieży. W naszym dokumencie pragniemy przedstawić pokolenie dzisiejszych dwudziestolatków w sposób barwny, autentyczny i prowokujący emocje.

Autorzy produkcji:

Śledząc tytułową Julię, która tuż po zdaniu matury wyrusza na samotne wakacje z zamiarem przeżycia uczuciowej przygody, chcemy sfilmować młodą kobietę w momencie życiowego przełomu. Przez pryzmat jednostkowej historii planujemy pokazać także specyfikę współczesnych relacji damsko-męskich, i uchwycić na ekranie uroki i absurdy nadmorskiego kurortu w pełni sezonu. Taki jest przynajmniej punkt wyjścia, gdyż, jak wszyscy dokumentaliści, marzymy o tym, że gdy włączymy kamerę, rzeczywistość będzie w stanie nas zaskoczyć i pokierować naszą przygodę w zupełnie nieoczekiwaną stronę.

Julię nad morzem, do której skończyliśmy właśnie zdjęcia, planujemy jako półgodzinny film dokumentalny realizowany we współpracy ze Szkołą Wajdy. Choć instytucja ta zapewnia nam wsparcie techniczne i artystyczne, kwestia skompletowania budżetu leży w całości po naszej stronie. Dlatego właśnie zwracamy się z prośbą o drobne wpłaty, dzięki którym będziemy w stanie pokryć koszty produkcji, ukończyć film, zorganizować premierę a także przyszłą promocję gotowego projektu. Nie ukrywamy również, że marzymy o zorganizowaniu małej imprezy na koniec zdjęć, bo bez niej żaden film o młodości nie będzie ani trochę wiarygodny.

Film gotowy będzie w pierwszej połowie 2019 roku. Z Państwa wsparciem zostanie skończony wcześniej, dzięki czemu zdążymy zgłosić go na najważniejsze festiwale filmów dokumentalnych w Polsce. Liczy się dla nas każde wsparcie. Naszym sponsorom oferujemy fotosy, storyboardy, spotkania z twórcami i prywatny pokaz oraz gadżety z filmu. Wszystkie nagrody dostępne będą po zakończeniu zbiórki. Więcej o zbiórce: https://polakpotrafi.pl/projekt/julia-na-morzem-film-dokumentalny

Ekipa filmu: Julia Karwacka – bohaterka; Mariusz Rusiński – scenariusz i reżyseria; Beata Rakoczy – zdjęcia; Piotr Czerkawski – współscenarzysta i producent; Piotr Szczyszyk – drugi reżyser; Maja Górczak – kierownik produkcji

Julia nad morzem, reż. Mariusz Rusiński 
I połowa 2019 roku

Dodaj komentarz